Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Od stycznia do września tempo wzrostu gospodarczego było niższe niż przed rokiem

0
Podziel się

W okresie styczeń-wrzesień br. tempo wzrostu gospodarczego w Polsce było
niższe niż przed rokiem, przy wciąż niekorzystnej koniunkturze na rynkach światowych - ocenia GUS w
materiale kwartalnym.

bEqtCXUB

W okresie styczeń-wrzesień br. tempo wzrostu gospodarczego w Polsce było niższe niż przed rokiem, przy wciąż niekorzystnej koniunkturze na rynkach światowych - ocenia GUS w materiale kwartalnym.

"W okresie styczeń-wrzesień br., przy wciąż niekorzystnej koniunkturze na rynkach światowych, tempo wzrostu gospodarczego było niższe niż przed rokiem. W kolejnych kwartałach notowano jednak stopniową poprawę dynamiki" - podał GUS.

"Produkcja sprzedana przemysłu, po spadku w I kwartale br., w następnych kwartałach rosła w skali roku, umacniając tempo wzrostu w okresie lipiec-wrzesień br. Z kwartału na kwartał obserwowano również przyspieszenie dynamiki sprzedaży detalicznej w skali roku. Produkcja sprzedana w budownictwie była w okresie dziewięciu miesięcy br. niższa niż przed rokiem, ale jej spadek w III kwartale br. był mniejszy niż w dwóch poprzednich. Po spowolnieniu w II kwartale, w okresie lipiec-wrzesień br. poprawiło się tempo wzrostu sprzedaży usług w transporcie" - napisano.

bEqtCXUD

"Utrzymującej się trudnej sytuacji na rynku pracy towarzyszył niewielki wzrost przeciętnych wynagrodzeń nominalnych w sektorze przedsiębiorstw w skali roku. Dynamika ich siły nabywczej w II i III kwartale br. kształtowała się korzystniej niż w poprzednich okresach, w związku z niskim wzrostem cen konsumpcyjnych" - dodano. (PAP)

map/ asa/ pad/

bEqtCXVe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)