Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odbudowano zniszczone w pożarze gimnazjum w Sianowie

0
Podziel się

Po 16 miesiącach remontu uroczyście oddano w poniedziałek do użytku Gimnazjum
Gminne w Sianowie (Zachodniopomorskie). Wybudowana w XIX wieku szkoła częściowa spaliła się
październiku 2010 r. Odbudowa placówki kosztowała ok. 2,8 mln zł.

bCYzTsiJ

Po 16 miesiącach remontu uroczyście oddano w poniedziałek do użytku Gimnazjum Gminne w Sianowie (Zachodniopomorskie). Wybudowana w XIX wieku szkoła częściowa spaliła się październiku 2010 r. Odbudowa placówki kosztowała ok. 2,8 mln zł.

Remont - jak powiedział PAP burmistrz Sianowa Maciej Berlicki - sfinansowano z wynoszącego 1,35 mln zł odszkodowania od ubezpieczyciela oraz dotacją uzyskaną od wojewody zachodniopomorskiego w wysokości 871 tys. zł. Wkład własny miasta wyniósł 600 tys. zł.

W obudowie szkoły pomógł również Koszalin, który przekazał 50 tys. zł. Natomiast Starostwo Powiatowe w Koszalinie wyłożyło 20 tys. zł. na zakup wyposażenia. Berlicki dodał, że po remoncie komfort nauki w szkole bardzo się poprawił.

Dyrektor gimnazjum Krzysztof Sosnowski powiedział podczas uroczystości oddania szkoły do użytku, że czekał na ten moment 501 dni. Przypomniał, że po pożarze sytuacja szkoły była trudna, lekcje odbywały się w kilku miejscach: m.in. w salce katechetycznej, Szkole Podstawowej nr 1, w pomieszczeniach Administracji Budynków Komunalnych.

bCYzTsiL

Pożar w Gimnazjum Gminnym w Sianowie wybuchł rankiem 20 października 2010. Ogień pojawił się na poddaszu i w ciągu 30 minut całkowicie strawił dach. W jednym miejscu doszło do zawalenia się stropu. Zniszczone zostało 12 sal lekcyjnych, sekretariat, gabinety dyrektora, psychologa, pedagoga i pielęgniarki szkolnej, pokój nauczycielski, pokój socjalny, kotłownia i toalety.

Przyczyną pożaru - jak powiedział w poniedziałek PAP burmistrz Sianowa było zaprószenie ognia w instalacji kominowej. Ponieważ nie ustalono, kto jest temu winien, prokuratorskie postępowanie umorzono.

Do Gimnazjum Gminnego w Sianowie chodzi obecnie 365 uczniów. (PAP)

sibi/ abe/

bCYzTsjm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)