Notowania

palikot
07.02.2013 15:55

Odwołanie Nowickiej. Palikot: Będę przekonywał ją do rezygnacji

Zapowiedział, że będzie przekonywał ją, by zrezygnowała z pełnionej funkcji, jeśli Sejm nie odwoła jej w piątkowym głosowaniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Goclon/East News)

Szef RP Janusz Palikot poinformował, że jeszcze dziś spotka się z wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką. Zapowiedział, że będzie przekonywał ją, by zrezygnowała z pełnionej funkcji, jeśli Sejm nie odwoła jej w piątkowym głosowaniu.

Palikot pytany podczas konferencji prasowej w Sejmie, czy w czwartek miał sygnał od Nowickiej, że zrezygnuje ze stanowiska wicemarszałka, odparł: _ - Jeszcze nie mam, ale jestem z nią umówiony po południu na spotkanie _.

_ - Będę ją przekonywał do tego, by złożyła rezygnację, zgodnie z naszymi ustaleniami. Myślę, że jako osoba honorowa i wartościowa dotrzyma słowa, ale zobaczymy _ - dodał.

Pytany, jaki ma scenariusz, jeśli jednak Nowicka nie zrezygnuje, odparł, że w tej sprawie o godz. 20.30 zbierze się klub Ruchu Palikota, i podejmie w tej sprawie decyzję. Dodał, że będzie już wtedy po spotkaniu z Nowicką. W późnych godzinach wieczornych klub RP ma poinformować media o ustaleniach.

_ - Ale też nie wykluczam, że być może zaczekamy jednak do samego głosowania (zaplanowanego na piątek-PAP) i do ostatecznie złożenia lub nie (rezygnacji) i dopiero wtedy dojdzie do kolejnego posiedzenia klubu, i decyzja być może będzie dopiero jutro w tej sprawie _ - zastrzegł.

Palikot przypomniał też po raz kolejny, że Nowicka obiecała podczas posiedzenia prezydium klubu RP, że - jeśli Sejm jej nie odwoła - sama zrezygnuje z tej funkcji. _ Jeśli tego nie zrobi, to będziemy mieli poczucie klęski, porażki, zawodu. Ja się nie boję przegrywać w takich sprawach - na coś się umówiliśmy, ktoś zawiedzie, to trudno, my stawimy temu czoło _ - oświadczył. Dodał, że nie ma w tej chwili gotowych scenariuszy.

Klub Ruchu Palikota wycofał poparcie dla Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu po tym, jak przyjęła nagrodę za 2012 rok. Nagrody takie otrzymali wszyscy wicemarszałkowie oraz marszałek Sejmu; wszyscy też ostatecznie zapowiedzieli przekazanie ich na cele społeczne.

W ubiegłym tygodniu posłowie Ruchu zdecydowali, że nową kandydatką na wicemarszałka Sejmu będzie posłanka Anna Grodzka.

Czytaj więcej w Money.pl
Gowin mówi, czy zagłosuje za Grodzką Nie widzę żadnego problemu w głosowaniu za kandydaturą Anny Grodzkiej na wicemarszałek Sejmu - oświadczył w poniedziałek w Krakowie minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.
"Nie będę uczestniczyć w teatrzyku Palikota" Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wysoko ocenia pracę Wandy Nowickiej jako wicemarszałka Sejmu.
Ważna deklaracja Nowickiej. "Tak powiedziała" Klub Ruchu Palikota złożył wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu.
Tagi: palikot, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz