Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Odwołano pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie płockim

0
Podziel się:

Z powodu spadku poziomu wody w Wiśle w siedmiu położonych nad rzeką gminach
powiatu płockiego (Mazowieckie) odwołano w piątek stan pogotowia przeciwpowodziowego, który
obowiązywał tam od 11 stycznia.

Z powodu spadku poziomu wody w Wiśle w siedmiu położonych nad rzeką gminach powiatu płockiego (Mazowieckie) odwołano w piątek stan pogotowia przeciwpowodziowego, który obowiązywał tam od 11 stycznia.

Jak poinformował PAP dyrektor wydziału administracji i zarządzania kryzysowego w starostwie powiatowym w Płocku Jan Jerzy Ryś, pogotowie przeciwpowodziowe odwołano w gminach: Wyszogród, Mała Wieś, Bodzanów, Słupno, Słubice, Gąbin i Nowy Duninów.

"Wisła w okolicach Wyszogrodu i Kępy Polskiej utrzymuje się poniżej poziomu ostrzegawczego" - powiedział Ryś. Dodał, iż mimo odwołania pogotowia przeciwpowodziowego sytuacja na rzece jest monitorowana. "Nie pozostawiamy Wisły samej sobie" - podkreślił.

Gdy 11 stycznia ogłaszano pogotowie przeciwpowodziowe w Wyszogrodzie poziom Wisły przekraczał stan alarmowy o 6 cm, a w Kępie Polskiej o 44 cm.

W Płocku z powodu spadku poziomu Wisły już w czwartek odwołano, obowiązujący tam od 28 grudnia 2009 r., alarm przeciwpowodziowy. Według szefa oddziału zarządzania kryzysowego w tym mieście, Jana Siodłaka, poziom rzeki utrzymuje się obecnie poniżej stanów ostrzegawczych. "Wisła w okolicach Płocka nie wylewa, nie ma podtopień, sytuacja jest stabilna" - powiedział w piątek Siodłak.

Dodał, iż rzeka na Zalewie Włocławskim jest skuta lodem - jego grubość wynosi tam średnio około 39 cm - jednak z uwagi na sytuację pogodową i prognozy nie ma obecnie konieczności kruszenia pokrywy lodowej. Lodołamacze, które pracowały na Wiśle w okolicach Płocka od końca grudnia 2009 r. przerwały akcję z powodu mrozów na początku stycznia - kruszenie lodu w takich warunkach powodowałoby, iż nie spływałby on w dół rzeki, bo lodowa kra zamarzałby ponownie.(PAP)

mb/ pz/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)