Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odznaczenia dla Ukraińców zasłużonych we współpracy z Polską

0
Podziel się

Sześciu obywateli Ukrainy wyróżniono polskimi odznaczeniami państwowymi,
nadanymi przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za zasługi w rozwoju współpracy regionalnej,
popularyzację kultury polskiej oraz pomoc ofiarom powodzi, która dotknęła Polskę w 2010 r.

bEiekPSd

Sześciu obywateli Ukrainy wyróżniono polskimi odznaczeniami państwowymi, nadanymi przez prezydenta Bronisława Komorowskiego za zasługi w rozwoju współpracy regionalnej, popularyzację kultury polskiej oraz pomoc ofiarom powodzi, która dotknęła Polskę w 2010 r.

Uroczystość odbyła się w czwartek w ambasadzie RP w Kijowie. Odznaczeni to działacze organizacji polskich na Ukrainie, przedstawiciele ukraińskich władz lokalnych oraz ratownicy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (MSN) Ukrainy.

Za popularyzację kultury polskiej Krzyżami Kawalerskimi Orderu Zasługi RP odznaczono Wiktorię Radik, która kieruje Kijowskim Narodowościowo-Kulturalnym Stowarzyszeniem Polaków "Zgoda" oraz Irenę Gilową, prezes Kijowskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego im. Adama Mickiewicza.

bEiekPSf

Krzyżem Kawalerskim odznaczono także byłego gubernatora obwodu winnickiego Ołeksandra Dombrowskiego, który - jak podkreślano na uroczystości - przyczynił się m.in. do otwarcia polskiego konsulatu w Winnicy.

Złote Krzyże Zasługi dla ratowników MSN Ukrainy to podziękowanie za pomoc polskim powodzianom, niesioną w maju i czerwcu 2010 r.

"Wszyscy dziś wyróżnieni są prawdziwymi przyjaciółmi Polski i aktywnie uczestniczą w dialogu między dwoma naszymi narodami. Pogłębiają wzajemne zaufanie oraz są dowodem, że w razie konieczności Polacy i Ukraińcy zawsze mogą na siebie liczyć" - oświadczył w trakcie uroczystości Dariusz Górczyński, który pełni obecnie obowiązki ambasadora RP na Ukrainie.

Z Kijowa Jarosław Junko (PAP)

bEiekPSl

jjk/ ro/ jbr/

bEiekPSG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)