Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warszawa
02.11.2007 11:48

Ojciec i syn odbierali papierosy wyrzucane z pociągu relacji Kijów- Warszawa

Ojca i syna odbierających papierosy z kontrabandy, które ktoś wyrzucił w workach jutowych z pociągu jadącego z Kijowa do Warszawy, zatrzymali policjanci z Garwolina (Mazowieckie) - poinformował w piątek PAP nadkom. Tadeusz Kaczmarek, rzecznik mazowieckiej policji.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ojca i syna odbierających papierosy z kontrabandy, które ktoś wyrzucił w workach jutowych z pociągu jadącego z Kijowa do Warszawy, zatrzymali policjanci z Garwolina (Mazowieckie) - poinformował w piątek PAP nadkom. Tadeusz Kaczmarek, rzecznik mazowieckiej policji. *

Kaczmarek powiedział, że w środę nad ranem oficer dyżurny otrzymał informację przekazaną przez pasażera pociągu, że w rejonie Pilawy ktoś wyrzucił z pociągu worki. "Na miejscu policjanci zauważyli załadowanego po brzegi opla omegę. Okazało się, że dwaj jadący tym samochodem mieszkańcy Piaseczna: 46-letni ojciec i jego 18-letni syn odebrali 11 jutowych worków wypełnionych pudełkami z papierosami bez polskich znaków akcyzy" - powiedział rzecznik.

Dodał, że w aucie było łącznie 5690 paczek, czyli ponad 100 tysięcy papierosów, które miały trafić na bazar w okolicach stadionu X-lecia w Warszawie.

"Ponieważ wprowadzanie do obrotu papierosów bez polskich znaków akcyzy jest przestępstwem skarbowym, zarzuty przedstawili mężczyznom urzędnicy skarbowi. W piątek 46-letni mieszkaniec Piaseczna dobrowolnie poddał się karze i zapłacił grzywnę w wysokości 5 tys. zł. Papierosy zaś uległy przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa" - dodał Kaczmarek. (PAP)

ilp/ ls/

Tagi: warszawa, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz