Notowania

magda
10.02.2012 14:06

Ojciec Magdy przyszedł odwiedzić żonę w areszcie

Ojciec półrocznej Magdy przyszedł w piątek do katowickiego aresztu, by spotkać się z żoną Katarzyną W.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Ojciec półrocznej Magdy przyszedł w piątek do katowickiego aresztu, by spotkać się z żoną Katarzyną W. Kobieta została w sobotę aresztowana na dwa miesiące pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

Bartłomiej wszedł na widzenie wczesnym popołudniem. Bez słowa minął czekającą przed bramą aresztu grupę dziennikarzy.

Artur Piszczek, oficer prasowy aresztu, powiedział dziennikarzom, że zgodnie z obowiązującymi przepisami widzenie może trwać 60 minut, może też zostać przedłużone.

_ To konkretne, dzisiejsze widzenie, jest nadzorowane przez funkcjonariusza policji. W przypadku, gdyby ta osoba stwierdziła, że dochodzi do jakichś nieprawidłowości, przekazywania informacji związanych bezpośrednio z tą sprawą, widzenie może zostać przerwane przez tego funkcjonariusza _ - wyjaśnił Piszczek.

Jak zaznaczył, o formie widzenia i zgodzie na nie decyduje organ prowadzący sprawę. W tym przypadku jest to Prokuratura Okręgowa w Katowicach.

22-letnia Katarzyna W. została w sobotę aresztowana na dwa miesiące pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Wniosek o areszt prokuratura argumentowała obawą matactwa i ucieczki podejrzanej. Obrońca Katarzyny W. złożył w piątek zażalenie na tę decyzję.

Magdy szukano od 24 stycznia. Tydzień temu matka wskazała miejsce ukrycia zwłok, a w sobotę została aresztowana.

Czytaj więcej o sprawie Magdy z Sosnowca Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: magda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz