Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
08.04.2013 15:53

Ok. 100 etiud filmowych nadesłano na X Węgiel Student Film Festiwal

Ok. 100 etiud filmowych ze szkół filmowych m.in. z Rumunii, Hiszpanii, Portugalii i Polski nadesłano na X Węgiel Student Film Festiwal. Impreza organizowana jest przez studentów "katowickiej szkoły filmowej". W poniedziałek zaprezentowano program festiwalu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ok. 100 etiud filmowych ze szkół filmowych m.in. z Rumunii, Hiszpanii, Portugalii i Polski nadesłano na X Węgiel Student Film Festiwal. Impreza organizowana jest przez studentów "katowickiej szkoły filmowej". W poniedziałek zaprezentowano program festiwalu.

Prezentacja twórczości studentów wyższych szkół filmowych jest celem festiwalu, który od dziesięciu lat jest organizowany przez studentów wydziału radia i telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zwanego "katowicką szkołą filmową".

"Dla twórców jest to świetna okazja do wymiany doświadczeń i skonfrontowania swej twórczości z dużą widownią, a dla widzów jest to niebywała okazja do zapoznania się z filmami studentów z najważniejszych szkół filmowych oraz z najnowszymi trendami w sztuce filmowej młodego pokolenia" - poinformowali w poniedziałek organizatorzy.

Szanse na pokazanie swojej twórczości mają studenci i absolwenci polskich oraz zagranicznych szkół filmowych. "Dotąd nadesłano na konkurs ok. 100 etiud m.in. z Mołdawii, Rumunii, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Francji i Polski. Z nich wybierzemy (wyboru dokonają studenci-PAP) 30 najlepszych, które będą prezentowane w trakcie festiwalu" - powiedział PAP student "katowickiej filmówki" Wojciech Wesołowski.

Termin nadsyłania etiud mija w środę. Regulamin festiwalu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na oficjalnej stronie internetowej imprezy - http://www.wegielfestiwal.us.edu.pl/.

Studenci powalczą o Grand Prix za najlepszy film, a także nagrody w kategoriach - za najlepszą reżyserię, za najlepsze zdjęcia. Swoją nagrodę przyzna również publiczność. Organizatorzy przewidują także przyznanie nagrody specjalnej.

W tegorocznej edycji w jury zasiądą m.in. - dokumentalistka Dagmara Drzazga, operator dźwięku Jacek Hamela, aktorka Barbara Lubos-Święs, aktor Łukasz Simlat.

Gościem specjalnym będzie Grzegorz Zariczny, autor filmu dokumentalnego pt. "Gwizdek", który został uznany za najlepszy film krótkometrażowy na Festiwalu Sundance 2013.

Festiwalowi będą towarzyszyć m.in. warsztaty z pisania recenzji filmowych dla licealistów pt. "Skrytykuj.pl". Organizuje je Polski Instytut Sztuki Filmowej.

W trakcie trwania imprezy odbędą się również Dni Otwarte Wydziału, podczas których kandydaci na studia będą mogli wziąć udział w konsultacjach z wykładowcami, studentami. Zainteresowani będą mogli odbyć symulacje rozmowy kwalifikacyjnej.

X Węgiel Student Film Festiwal odbędzie się w dniach 18 i 19 kwietnia w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach.

Nagrodzone na Festiwalu filmy zostaną pokazane ponownie podczas tegorocznego Festiwalu Nauki w dniach 22-26 kwietnia w Katowicach.(PAP)

ktp/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz