Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ok. 30 mieszkańców kamienicy we Wrocławiu nie może wrócić do mieszkań

0
Podziel się:

Ok. 30 mieszkańców starej kamienicy w centrum Wrocławia przez 2-3 tygodnie
nie będzie mogło wrócić do swoich mieszkań. W tym czasie eksperci zbadają, czy powstałe na budynku
rysy i pęknięcia nie zagrażają konstrukcji budynku.

Ok. 30 mieszkańców starej kamienicy w centrum Wrocławia przez 2-3 tygodnie nie będzie mogło wrócić do swoich mieszkań. W tym czasie eksperci zbadają, czy powstałe na budynku rysy i pęknięcia nie zagrażają konstrukcji budynku.

W czwartek wieczorem mieszkania musiało opuścić ok. 40 osób zamieszkujących dwie stare kamienice w centrum Wrocławia. Do ewakuacji doszło po tym, jak na budynkach pojawiły się rysy i pęknięcia. Noc mieszkańcy spędzili w hotelu lub u rodzin. Kamienice zostały zabezpieczone i zamknięte; do jednej z nich mieszkańcy mogli wrócić już w piątek.

Od rana kamienice oglądali inspektorzy budowlani oraz eksperci z Politechniki Wrocławskiej. "Fachowcy z Politechniki Wrocławskiej uznali, że jedna z kamienic wymaga 2-3 tygodniowego monitoringu. W tym czasie specjaliści będą się przyglądać jak pracuje budynek, czy tworzą się nowe rysy lub pęknięcia. Dla komfortu mieszkańców zdecydowaliśmy się ich przenieść do hoteli lub w inne miejsca" - powiedziała PAP w piątek Agnieszka Korzeniowska z Zarządu Zasobu Komunalnego (ZZK), do którego należy kamienica przy ul. Drobnera.

Korzeniowska dodała, że nie istnieje zagrożenie zawalenia się budynku, ale ZZK woli "dmuchać na zimne" i dlatego stworzono mieszkańcom możliwość tymczasowego zamieszkania w innych miejscach.

"Mieszkańcy już dzisiaj mogą składać wnioski o przeniesienie do innego lokalu, gdyby jednak zdecydowali się zmienić mieszkanie; będziemy im szukać innych lokalizacji" - mówiła Korzeniowska.

Zaznaczyła, że kamienica była remontowana w 2006 r. a rysy, które się pojawiły, mogą mieć związek z pracami ziemnymi i budowlanymi, jakie obok prowadzi prywatny inwestor. (PAP)

umw/ abr/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)