Notowania

piraci
01.03.2010 18:48

Okręt NATO zatopił statek piratów u wybrzeży Somalii

NATO do zwalczania piratów ma trzy okręty: duński, amerykański i brytyjski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bill Larned/CC/U.S. Navy)

*Duński okręt HDMS Absalon udaremnił piracką operację, zatapiając jedną z dużych jednostek używanych przez somalijskich piratów do transportu ekip abordażowych na ich _ łowiska _ daleko od wybrzeży - poinformowało NATO.*

Rzeczniczka NATO Shona Lowe powiedziała, że do akcji doszło w niedzielę na Oceanie Indyjskim, a nie w Zatoce Adeńskiej, gdzie najczęściej dochodzi do pirackich napaści.

Absalon ostrzelał statek-matkę, zatapiając ją; jej załoga małymi łódkami ewakuowała się na wybrzeże.

_ - NATO nie ma interesu w ostrzeliwaniu motorówek z piratami _ - powiedziała Lowe.

NATO do zwalczania piratów dysponuje trzema okrętami - obok duńskiego, amerykańskim i brytyjskim. Unia Europejska ma regionie swoją flotyllę składającą się z sześciu okrętów w ramach misji Operacja Atalanta.

* [ Somalijczycy uwolnili panamski statek ]( http://news.money.pl/artykul/somalijczycy;uwolnili;panamski;statek,214,0,585686.html )
* [ Komandosi odbili statek z rąk **piratów** ]( http://news.money.pl/artykul/komandosi;odbili;statek;z;rak;piratow,91,0,584539.html )
* [ NATO i Rosja oficjalnie wznowiły współpracę wojskową ]( http://news.money.pl/artykul/nato;i;rosja;oficjalnie;wznowily;wspolprace;wojskowa,109,0,580973.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: piraci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz