Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olechnowicz: przychody Grupy Lotos w tym roku - 25 mld zł

0
Podziel się

Przychody grupy Lotos w 2011 r. powinny wynieść 25 mld zł, a w kolejnych
latach mogą rosnąć. Paliwowa grupa zakłada, że w kolejnych latach jej zysk netto będzie wynosił co
najmniej 1 mld zł rocznie - poinformował Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos.

bEhhBaUl

Przychody grupy Lotos w 2011 r. powinny wynieść 25 mld zł, a w kolejnych latach mogą rosnąć. Paliwowa grupa zakłada, że w kolejnych latach jej zysk netto będzie wynosił co najmniej 1 mld zł rocznie - poinformował Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos.

"W tym roku przychody powinny wynieść 25 mld zł. Przy obecnych mocach produkcyjnych w kolejnych latach powinno być podobnie, trochę mniej lub trochę więcej w zależności od ceny ropy" - powiedział dziennikarzom Olechnowicz.

"Do tego należy dodać to, co będzie wynikało z rozwoju segmentu poszukiwań i wydobycia, zakładam więc, że w kolejnych latach przychody będą powyżej 25 mld zł" - dodał.

bEhhBaUn

W sierpniu Lotos informował, że Grupa szacuje, iż w 2011 roku przychody spółki wyniosą minimum 25 mld zł, a zysk netto może wynieść 1 mld zł.

"Ten poziom zysku (1 md zł) zwiększający się z roku na rok przy tej skali obrotu jest dla nas naturalny" - powiedział prezes.

W 2010 roku zysk netto grupy Lotos przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej spadł do 679,2 mln zł z 900,8 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny wzrósł do 763,3 mln zł z 419,8 mln zł, a przychody zwiększyły się do 19,68 mld zł z 14,32 mld zł.

pr/ jow/ gsu/ ana/ drag/

bEhhBaUO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)