Notowania

kampania
22.04.2010 13:34

Olechowski apeluje o otwarte debaty

Chce rozmawiać o zasobności polskich portfeli, wolności, oraz statusie kobiet.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Niezależny kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski zaapelował do pozostałych polityków, którzy zamierzają ubiegać się o urząd głowy państwa o zorganizowanie otwartych debat na wybrane tematy i przedstawienie swoich argumentów _ w atmosferze wzajemnego szacunku. _

W apelu Olechowski podkreślił, że tragedia w Smoleńsku była dla Polaków momentem próby, której sprostali w sposób godny. _ Zbliżyliśmy się ku sobie, rozmawiamy ze sobą. Bez uprzedzeń i złości _ - zaznaczył.

_ - Przed nami wybory prezydenckie. Musimy uchronić poczucie wspólnoty, które stworzyła tragedia Smoleńska. Uniknąć powrotu do agresji i nienawiści, która towarzyszyła nam przez ostatnie lata w życiu publicznym. Spór merytoryczny to jedyny spór, na który możemy sobie pozwolić _ - uważa Olechowski.

ZOBACZ TAKŻE: Olechowski startuje na prezydenta, politycy SD się śmiejąWedług niego, są pytania, które w tej tragedii znalazły swoje odpowiedzi. _ Konstytucja pokazała swoją dojrzałość. Śmierć Lecha Kaczyńskiego unaoczniła nam, jak bardzo Polacy potrzebują Prezydenta. Odebranie im prawa jego wyboru nie wchodzi w rachubę. Nieaktualny wydaje się też spór o prawdziwy patriotyzm. Tragedia nauczyła klasę polityczną, że wypływa on z szacunku dla Polski, a nie barw partyjnych _ - podkreślił.

W ocenie Olechowskiego jest jednak wiele pytań wymagających odpowiedzi. _ O zasobność polskich portfeli. O obszary wolności. O status kobiet. O pozycję Polaków wśród obywateli świata. O inne sprawy ważne dla przyszłości polskich rodzin _ - wyliczał.

Polityk zaapelował do kandydatów w wyborach prezydenckich, aby odpowiedzi na te pytania udzielać inaczej niż dotychczas - poprzez dialog, a nie monologi.

_ - Uzgodnijmy obszary wymagające dyskusji. Zorganizujmy serię debat, otwartych dla wyborców i mediów. Przedstawmy nasze argumenty w atmosferze wzajemnego szacunku. Dajmy Rodakom możliwość dokonania rozumnego wyboru. Zróbmy to. To szansa dla nas, osób publicznych, by na stałe, a nie na czas żałoby, stać się częścią polskiego społeczeństwa _ - napisał w apelu Olechowski.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: kampania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz