Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olechowski: powołanie RBN zabiegiem propagandowym

0
Podziel się

Niezależny kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski uważa, że
zapowiedziane przez pełniącego obowązki prezydenta, marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego
powołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego jest zabiegiem propagandowym.

bEgubVcR

Niezależny kandydat na prezydenta Andrzej Olechowski uważa, że zapowiedziane przez pełniącego obowązki prezydenta, marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego powołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego jest zabiegiem propagandowym.

"Wydaje mi się to propagandowe i niepotrzebne. To jest ciało doradcze prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a nie osoby pełniącej urząd prezydenta" - powiedział Olechowski w poniedziałek dziennikarzom.

Jego zdaniem Polsce obecnie nic nie grozi, więc nie widzi potrzeby powoływania takiego organu.

bEgubVcT

Mówił, że on osobiście wolałby, żeby osoby istotne w państwie zajmowały się takimi sprawami jak np. grożąca Polsce powódź, a nie rozmową na temat katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

"Nie widzę, żadnej potrzeby praktycznej dla państwa i Polaków (powołania teraz RBN) i wydaje mi się, że to jest tylko i wyłącznie zabieg propagandowy, wyborczy" - powiedział kandydat na prezydenta.

Komorowski zapowiedział, że w poniedziałek powoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Do Rady mają wejść m.in. premier, wicepremierzy, szefowie głównych partii politycznych, szefowie MON i MSZ, minister finansów oraz szef NBP. Komorowski chciałby, aby z Radą współpracowali też byli prezydenci i premierzy.

Pierwsze posiedzenie nowej Rady zaplanowano na czwartek. Komorowski chce zaproponować dwa tematy na to spotkanie: kwestie dotyczące katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem oraz stosunki polsko-rosyjskie.(PAP)

bEgubVcZ

joko/ mok/ mow/

bEgubVdu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)