Notowania

wybory prezydenckie 2010
23.06.2010 17:26

Olechowski zdecydował, czy poprze Komorowskiego

Oficjalnie polityk o swojej decyzji poinformuje w czwartek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(A. Marzec/olechowski.pl)

Andrzej Olechowski poprze w II turze wyborów prezydenckich Bronisława Komorowskiego - dowiedziała się nieoficjalnie PAP z otoczenia Olechowskiego. Decyzję ogłosi w czwartek. Sprawę udzielenia przez niego poparcia w II turze omawiał Zarząd Główny Stronnictwa Demokratycznego.

Choć Olechowski był kandydatem niezależnym, to od samego początku batalii o urząd prezydenta wspierało go Stronnictwo Demokratyczne. Na jego kampanię wyborczą ugrupowanie przekazało 6 mln zł.

W środę Zarząd Główny SD debatował m.in. na temat przebiegu i organizacji kampanii wyborczej Olechowskiego oraz ewentualnego przekazania przez niego poparcia w II turze któremuś z dwóch kandydatów. Olechowskiego na spotkaniu reprezentował szef jego sztabu wyborczego Robert Smoleń.

[

]( http://www.money.pl/wybory2010/ )

Przewodniczący SD Paweł Piskorski powiedział, że politycy Stronnictwa podziękowali Olechowskiemu za jego start w wyborach.

_ - Nie było zachwytu co do wyniku, bo był on mniejszy niż oczekiwaliśmy _ - zaznaczył.

Jak dodał, nawet Olechowskiemu nie udało się _ przebić przez monopol sceny politycznej zdominowanej przez PO i PiS _.

Zapewnił, że Olechowski będzie kontynuował pracę nad programem politycznym SD, a samo Stronnictwo powoli będzie przygotowywało się do wyborów samorządowych.

Kandydat jeszcze przed wyborami w wywiadzie dla PAP dał do zrozumienia, że jeśli nie wejdzie do II tury, to zasugeruje swoim wyborcom, by głosowali na Komorowskiego. Olechowskiego w niedzielnych wyborach poparło 1,44 proc. Polaków.

ZOBACZ TAKŻE:

* **[ Zobacz wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich ]( http://news.money.pl/artykul/wyniki;i;tury;-;sprawdz;jak;glosowaly;wojewodztwa,235,0,635371.html )**
* **[ Napieralski: Za tydzień powiem, kogo popieram ]( http://news.money.pl/artykul/napieralski;za;tydzien;powiem;kogo;popieram,215,0,635607.html )**
* **[ **Jarosław Kaczyński znów odwołał się od wyroku sądu** ]( http://news.money.pl/artykul/jaroslaw;kaczynski;znow;odwolal;sie;od;wyroku;sadu,193,0,636097.html )**
Tagi: wybory prezydenckie 2010, olechowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz