Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olejniczak o orzeczeniu: sąd zakazał posługiwania się fałszem

0
Podziel się

"Sąd zakazał posługiwania się fałszem i
oszczerstwami" - w ten sposób szef klubu Lewicy Wojciech
Olejniczak skomentował orzeczenie sądu, który zakazał w czwartek
rozpowszechniania spotu wyborczego PiS pt. "Kolesie".

bEiZweKt

"Sąd zakazał posługiwania się fałszem i oszczerstwami" - w ten sposób szef klubu Lewicy Wojciech Olejniczak skomentował orzeczenie sądu, który zakazał w czwartek rozpowszechniania spotu wyborczego PiS pt. "Kolesie".

"Dobrze, że sąd zakazał posługiwania się fałszem i oszczerstwami. Kampania wyborcza powinna być merytoryczna, a nie agresywna i fałszywa. Myślę, że PO i PiS wyciągną z tego odpowiednie wnioski" - powiedział Olejniczak.

Olejniczak razem z innymi kandydatami SLD do europarlamentu: Jolantą Szymanek-Deresz, Tadeuszem Iwińskim i Markiem Wikińskim zaapelowali do PO i PiS o "pozytywną i merytoryczną kampanię".

bEiZweKv

"Apelujemy do wszystkich komitetów wyborczych, do wszystkich partii biorących udział w kampanii wyborczej do europarlamentu o pozytywną, merytoryczną kampanię" - mówiła na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie Szymanek-Deresz.

Jak oceniła, ze spotu PiS - ani społeczeństwo, ani politycy zaangażowani w kampanię - nie mogą się nic dowiedzieć o założeniach kampanii wyborczej, czy programie dla Europy.

Sąd zakazał rozpowszechniania spotu PiS pt. "Kolesie", uznał że w spocie zawarto nieprawdziwe informacje, i nakazał przeproszenie PO.

PiS ma opublikować w terminie 48 godzin od uprawomocnienia się orzeczenia, płatne ogłoszenia (przeprosiny) na antenie TVN24, TVN, TVP1, Polsat News, Polsat, pomiędzy godz. 20 a 22.

bEiZweKB

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że jego partia podtrzymuje, że wszystkie informacje zawarte w spocie są prawdziwe, a dowodem tego są materiały prasowe. Jak dodał, PiS będzie się odwoływać od wyroku sądu.

mrr/ mkr/ mok/ jbr/

bEiZweKW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)