Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Oleksy: zdecydowałem się wznowić członkostwo w SLD

0
Podziel się

Były premier, były szef SLD Józef Oleksy powiedział w piątek PAP, że
zdecydował się na powrót do Sojuszu. Deklarację członkowską złożył w kole SLD "Rampa" na
warszawskim Śródmieściu.

bEjagjVN

Były premier, były szef SLD Józef Oleksy powiedział w piątek PAP, że zdecydował się na powrót do Sojuszu. Deklarację członkowską złożył w kole SLD "Rampa" na warszawskim Śródmieściu.

"Koło +Rampa+ wystąpiło z zaproszeniem, więc zgodziłem się i zdecydowałem się na wznowienie członkostwa w SLD" - powiedział Oleksy.

Paweł Kołodziejski z koła "Rampa" powiedział PAP, że deklaracja Józefa Oleksego będzie rozpatrzona na najbliższym zebraniu - 1 lutego.

bEjagjVP

"Mam nadzieję, że będzie to rehabilitacja błędów popełnionych w 2005 roku, kiedy to byli premierzy Leszek Miller i Józef Oleksy zostali niedopuszczeni na listy wyborcze" - dodał Kołodziejski.

W środę do koła Sojuszu w Łodzi przyjęty został Miller.

O powrocie obu byłych premierów i przewodniczących Sojuszu zaczęto mówić od ich wizyty na konwencji SLD w grudniu.

Oleksy zrezygnował z członkostwa w Sojuszu w marcu 2007 roku. Był to efekt ujawnienia w mediach nagrania z jego rozmowy z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym. Spotkanie odbyło się 14 września 2006 roku; zostało nagrane przez ochronę biznesmena.

bEjagjVV

Według mediów, Oleksy mówił wówczas, że były prezydent Aleksander Kwaśniewski nie jest w stanie wytłumaczyć się z kupna 400-metrowego apartamentu w Wilanowie, domu i posiadłości w Kazimierzu nad Wisłą oraz rezydencji w Jazgarzewie koło Piaseczna. Oleksy nie szczędził też krytyki innym partyjnym kolegom. (PAP)

ajg/ mkr/ la/ mag/

bEjagjWq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)