Notowania

olewnik
20.11.2009 16:23

Olewnik oskarża detektywa Rutkowskiego

Rutkowski miał przyczynić się do wyłudzenia miliona zł od ojca porwanego biznesmena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Mam dowody, że detektyw Krzysztof Rutkowski przyczynił się do wyłudzenia ode mnie miliona zł - oświadczył przedsejmową komisją śledczą Włodzimierz Olewnik. Powołał się na zasłyszaną rozmowę między Rutkowskim a człowiekiem z jego biura, z której wynikało, że detektyw o wszystkim wiedział.

W czwartek Rutkowski oświadczył, że skierował wobec Olewnika prywatny akt oskarżenia o zniesławienie za zarzut, że poza fakturą wziął od rodziny pieniądze w kwocie ponad miliona zł. Rutkowski twierdzi, że od Olewników przyjął jedynie 20 tys. zł, co potwierdza faktura. Za zniesławienie za pośrednictwem mediów grozi do dwóch lat więzienia.

Rutkowski uznał, że W. Olewnik _ rzucił rękawicę _. _ - Uważam, że jeżeli pan Olewnik miał jakiekolwiek dowody, on powinien wnieść przeciwko mnie akt oskarżenia do sądu, a nie ja przeciwko niemu. W związku z powyższym ja w tym momencie nie mogłem nic innego zrobić, jak złożyć akt oskarżenia, ponieważ moja bierność doprowadziłaby niestety do potwierdzenia niejako czy też zaakceptowania tego, co mówi pan Olewnik _ - mówił Rutkowski.

_ - Jestem spokojny o ten proces. Mam dowody _ - mówił Olewnik po przesłuchaniu go przez komisję śledczą. W czasie przesłuchania oświadczył, że jest gotów przedłożyć posłom te dowody, ale na jawnym posiedzeniu nie chciał mówić o szczegółach.

_ _Rutkowski na przesłuchaniu przed komisją kilka tygodni temu utrzymywał, że to Andrzej K. wyłudzał pieniądze od rodziny, ale detektyw zapewniał, że współpracownik robił to poza jego wiedzą. Twierdził też, że ludzie z jego agencji mieli _ zakaz kontaktowania się z Andrzejem K. _, który wywodził się ze środowiska złodziei samochodów i za pieniądze _ wystawiał _ biuru Rutkowskiego skradzione auta, które dzięki temu udawało się odzyskiwać.

Włodzimierz Olewnik zaprzeczył, by ludzie z biura Rutkowskiego faktycznie unikali kontaktu z Andrzejem K. - _ Dziś patrząc na pracę ekipy Rutkowskiego mogę powiedzieć, że tej pracy nie było, ale były płacone realne pieniądze _ - ocenił ojciec Krzysztofa Olewnika.
* Wassermann odchodzi z komisji Olewnika
* Prokurator ze sprawy Olewnika: Nie mam nic do ukrycia
* Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej

Tagi: olewnik, proces, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz