Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
londyn
01.05.2012 07:17

Olimpiada w Londynie. Rakiety na dachach domów podczas igrzysk

W trakcie tegorocznych igrzysk olimpijskich na dachach niektórych tamtejszych budynków mieszkalnych czuwać będą żołnierze wraz z kierowanymi rakietowymi pociskami przeciwlotniczymi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Arpingstone/Public domain)

W trakcie tegorocznych igrzysk olimpijskich na dachach niektórych tamtejszych budynków mieszkalnych czuwać będą żołnierze wraz z kierowanymi rakietowymi pociskami przeciwlotniczymi - podała agencja Associated Press.

Według niej brytyjskie służby bezpieczeństwa wybrały w poniedziałek potencjalne miejsca stacjonowania rakiet i zapowiedziały przeprowadzenie w bieżącym tygodniu testów funkcjonowania systemu ochronnego.

Wiadomość o jednym z takich miejsc rozeszła się w ciągu weekendu, gdy dziennikarz Brian Whelan znalazł w swym bloku mieszkalnym ulotkę informującą o zamierzeniach władz.

700 ludzi, którzy mieszkają wraz z nim w budynku w Bow, odległym o trzy kilometry od stadionu olimpijskiego, zostało ostrzeżonych, że około 10 żołnierzy zostanie tam prawdopodobnie rozmieszczonych na mniej więcej dwa miesiące. Letnia olimpiada w Londynie odbędzie się w dniach od 27 lipca do 12 sierpnia.

W ulotce ministerstwo obrony wskazało, iż budynek oferuje niezakłócony _ widok na okoliczne tereny i na całe niebo nad parkiem olimpijskim _. W bieżącym tygodniu wojsko zamierza przeprowadzić testy, które zadecydują o tym, czy na wystającej z dachu wieży instalacji wodociągowej zostanie umieszczone stanowisko rakiet przeciwlotniczych.

_ - Większość tego ćwiczenia odbędzie się z pełnym dostępem publiczności i mam nadzieję, że w ramach dodatkowego efektu brytyjskie społeczeństwo przekona się, iż zostanie zrobione wszystko dla zapewnienia spokojnego i bezpiecznego przebiegu igrzysk olimpijskich oraz paraolimpijskich _ - powiedział minister obrony Philip Hammond.

Już wcześniej potwierdzono, że siły zbrojne wesprą ochronę olimpiady swym personelem w łącznej liczbie 13,5 tys. ludzi, rozmieszczonych na lądzie, wodzie i w powietrzu. Przewidziany do tego zadania sprzęt bojowy to myśliwce Typhoon, śmigłowce i dwa okręty wojenne. Do dyspozycji będzie również wojskowy zespół rozminowania.

O Olimpiadzie czytaj więcej w Money.pl
Kontrowersyjne ćwiczenia przed Olimpiadą W Londynie rozpoczęły się tygodniowe wspólne ćwiczenia policji i wojska przed tegoroczną olimpiadą.
Wiedźmin pobiegnie w olimpijskiej sztafecie Jutro pochodnia z ogniem olimpijskim wyląduje na Wyspach Brytyjskich, gdzie rozpocznie się tradycyjna sztafeta. Wśród biegaczy są znani aktorzy.
Kupili wioskę za pół miliarda funtów Po 2012 roku każdy będzie mógł wynająć mieszkanie, w którym mieszkały największe gwiazdy sportu.
Tagi: londyn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz