Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olsztyn: Nowe autobusy miejskie dostarczy Solaris

0
Podziel się

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie rozstrzygnęło przetarg
na dostawę 22 fabrycznie nowych autobusów. Pojazdy za cenę 23,3 mln zł netto dostarczy firma
Solaris Bus & Coach S.A - poinformował w czwartek olsztyński Urząd Miasta.

bEpEFPVN

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie rozstrzygnęło przetarg na dostawę 22 fabrycznie nowych autobusów. Pojazdy za cenę 23,3 mln zł netto dostarczy firma Solaris Bus & Coach S.A - poinformował w czwartek olsztyński Urząd Miasta.

Niskopodłogowe autobusy komunikacji miejskiej mają pojawić się na ulicach Olsztyna do końca listopada. MPK zamówiło 12 pojazdów o standardowej długości 12 metrów oraz 10 tzw. przegubowych o długości 18 metrów każdy.

Zgodnie z zamówieniem autobusy mają spełniać normę emisji spalin Euro 5. Będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, a na ich wyposażeniu znajdzie się także system klimatyzacji. Kolorystyka pojazdów ma być - zgodnie z programem estetyzacji miasta - utrzymana w odcieniach zieleni.

bEpEFPVP

Rok wcześniej Solaris wygrał w Olsztynie przetarg na dostawę za ok. 120 mln zł 15 składów tramwajowych. Zakup tego taboru ma związek z miejskimi planami zbudowania do połowy 2014 roku linii tramwajowych. Jednak dotychczas hiszpańska firma FCC, która odpowiada za budowę torowisk i zajezdni, nie dotrzymuje zaplanowanych terminów prac. (PAP)

mbo/ drag/

bEpEFPWq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)