Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Olsztyn: Powiat po raz trzeci obniżył cenę półwyspu Lalka

0
Podziel się:

Po trzech nieudanych próbach sprzedaży półwyspu Lalka nad Jeziorem Łańskim,
zarząd powiatu olsztyńskiego obniżył cenę wywoławczą tej nieruchomości do 6,4 mln zł - podało
starostwo. Kolejny przetarg na tę część dawnego rządowego ośrodka wypoczynkowego - we wrześniu.

Po trzech nieudanych próbach sprzedaży półwyspu Lalka nad Jeziorem Łańskim, zarząd powiatu olsztyńskiego obniżył cenę wywoławczą tej nieruchomości do 6,4 mln zł - podało starostwo. Kolejny przetarg na tę część dawnego rządowego ośrodka wypoczynkowego - we wrześniu.

Samorząd zdecydował również, że kolejna próba zbycia tej nieruchomości będzie miała formę przetargu nieograniczonego.

"Liczymy, że 6,4 mln zł to kwota, za jaką półwysep znajdzie wreszcie nabywców. Chcieliśmy sprzedać go jak najszybciej, ale mając na uwadze to, co dzieje się na rynku nieruchomości trudno mówić o rozczarowaniu z powodu niepowodzenia wcześniejszych prób" - powiedział PAP starosta olsztyński Mirosław Pampuch.

Władze olsztyńskiego powiatu próbują sprzedać Lalkę od grudnia ubiegłego roku. W pierwszym przetargu cena wywoławcza wyniosła 9,7 mln zł, a w kolejnym zmniejszono ją do 8,99 mln zł. W obu przypadkach nikt nie wpłacił wadium.

Trzecią próbę znalezienia nabywcy - tym razem poprzez rokowania, za minimum 7 mln zł - podjęto przed miesiącem. Wymagane zaliczki po 700 tys. zł wpłaciło dwóch oferentów, jednak żaden z nich nie zaproponował wymaganej ceny minimalnej.

Olsztyński samorząd powiatowy przejął nieruchomość o powierzchni 15,8 ha w połowie 2012 roku. Wcześniej półwysep z ośrodkiem wypoczynkowym "Kormoran" pozostawał w zarządzie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Ministerstwo skarbu od 2010 r. wystawiało obiekt w przetargach. Po kilku nieudanych próbach sprzedaży tzw. trwały zarząd nad ośrodkiem został wygaszony. Wojewoda warmińsko-mazurski w imieniu Skarbu Państwa przekazał nieruchomość w formie darowizny powiatowi.

Na półwyspie znajduje się nieczynny ośrodek wypoczynkowy z budynkiem hotelowym z 16 pokojami i dwoma domkami jednorodzinnymi, stajnią na pięć koni, wozownią i zabudowaniami gospodarczymi. W ośrodku jest niewielki basen i kuchnia z częścią restauracyjną.

Ośrodek "Kormoran" był częścią słynnego w PRL-u "imperium łańskiego", w którym wypoczywali ówcześni dygnitarze. W łańskich lasach polowali m.in. Bolesław Bierut, Nikita Chruszczow, Leonid Breżniew i Josip Broz Tito.

Olsztyńskie starostwo sprzedało wcześniej dwa inne ośrodki rządowe - "Cyrankę" za 5 mln zł oraz "Kormorana" w Mierkach za 12,2 mln zł.(PAP)

mbo/ je/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)