Notowania

proces
04.11.2008 14:55

Olsztyn: Proces o spalenie dwóch flag po kłótni z księdzem

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się we wtorek proces ucznia szkoły zawodowej, który po kłótni z księdzem zerwał i podpalił dwie flagi państwowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się we wtorek proces ucznia szkoły zawodowej, który po kłótni z księdzem zerwał i podpalił dwie flagi państwowe. *

"Ksiądz mnie zdenerwował - przychodziłem do niego trzy razy, bo chciałem z nim porozmawiać i wypisać się z Kościoła tj. złożyć akt apostazji. Ale ksiądz za każdym razem nie miał dla mnie czasu, kazał mi przyjść albo później, albo kiedy indziej. W tej złości, że on mnie tak potraktował, to zrobiłem" - powiedział w sądzie oskarżony.

Nastolatek zerwał flagi wywieszone na plebanii w Bisztynku (Warmińsko-Mazurskie) z okazji święta 3 Maja. Zapalniczką wypalił w nich kilka dziur i wyrzucił je na ulicę.

Przesłuchiwany przed sądem wikariusz parafii w Bisztynku przyznał, że kazał chłopakowi przyjść w innym terminie, ponieważ był zajęty - raz miał gości, innym razem oskarżony przyszedł na plebanię późno wieczorem.

Ksiądz twierdził, że chłopak, który chciał się wypisać z Kościoła, był pijany. Oskarżony i jego kolega, który towarzyszył mu w wyprawie do księdza, utrzymywali, że nic tego dnia nie pili.

Sąd odroczył rozprawę, ponieważ we wtorek nie stawił się na przesłuchanie proboszcz parafii, w której zerwano flagi. Sąd ukarał go za to 2 tys. zł grzywny.

Nastolatkowi oskarżonemu o zniszczenie flagi państwowej grozi grzywna, ograniczenie wolności lub rok pozbawienia wolności. (PAP)

jwo/ bno/ jra/

Tagi: proces, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz