Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olsztyn: Radny skazany na dwa lata w zawieszeniu za spowodowanie wypadku

0
Podziel się

Sąd Rejonowy w Olsztynie skazał w poniedziałek
miejskiego radnego Wiesława N. na dwa lata więzienia w zawieszeniu
i 2,1 tys. zł grzywny za spowodowanie wypadku, w którym zginęła 5-
letnia dziewczynka.

bEjbUsQB

Sąd Rejonowy w Olsztynie skazał w poniedziałek miejskiego radnego Wiesława N. na dwa lata więzienia w zawieszeniu i 2,1 tys. zł grzywny za spowodowanie wypadku, w którym zginęła 5- letnia dziewczynka.

Dodatkowo sąd na rok zakazał Wiesławowi N. kierowania wszelkimi pojazdami. Musi on także zapłacić ponad 500 zł opłaty sądowej. Jeśli ten wyrok się uprawomocni, Wiesław N. straci także mandat radnego.

"Odwołam się od tego wyroku, uważam go za niesprawiedliwy. Jestem skrzywdzony nie z powodu orzeczenia sądu, ale i dlatego, że do tego zdarzenia w ogóle doszło" - powiedział po ogłoszeniu wyroku Wiesław N.

bEjbUsQD

Sąd stwierdził, że radny Wiesław N. nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym - rozpoczął manewr wyprzedzania, choć jadący przed nim samochód rozpoczął skręcanie w lewo. Auto radnego uderzyło w ten pojazd, w wyniku czego na miejscu zginęła 5- letnia pasażerka samochodu.

Wiesław N. był już dwukrotnie sądzony za spowodowanie tego wypadku, jednak poprzednie procesy kończyły się uniewinnieniem radnego. Sądy - na podstawie zeznań głównego świadka w sprawie - uznawały, że autem kierował syn radnego, a nie on sam.

"Ten wyrok jest inny, ponieważ poprzednie składy orzekające nie zwróciły uwagi na to, że po zderzeniu auto radnego obróciło się o 180 stopni, przez co świadek jadący za autem Wiesława N. wysiadającego kierowcę uznał za pasażera, a pasażera za kierowcę" - argumentował sędzia Wojciech Krawczyk. Sędzia przyznał, że i ten skład sądowy nie mógł zweryfikować tej wątpliwości, ponieważ ów główny świadek jest teraz poważnie chory i nie może składać zeznań.

Do wypadku z udziałem radnego Wiesława N. doszło na drodze Olsztyn-Szczytno 1 listopada 2002 roku. Początkowo winą za tragedię prokuratura obarczała ojca zmarłej dziewczynki, jednak kolejne opinie wskazały, że winę za zdarzenie ponosi radny.

bEjbUsQJ

Wiesław N. jest radnym Olsztyna (Klub Ponad Podziałami) kolejną kadencję, przewodniczy pracom miejskiej komisji prawa i samorządności.(PAP)

jwo/ bno/ jra/

bEjbUsRe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)