Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Olsztyn: Ratusz zapowiedział wydawanie Kart Dużej Rodziny

0
Podziel się

Od przyszłego tygodnia pierwsze rodziny wielodzietne będą mogły odbierać w
olsztyńskim ratuszu Karty Dużej Rodziny uprawniające do zniżek i udogodnień w miejskich placówkach
oraz sześciu prywatnych firmach - poinformował w piątek Urząd Miasta w Olsztynie.

bEraoEPV

Od przyszłego tygodnia pierwsze rodziny wielodzietne będą mogły odbierać w olsztyńskim ratuszu Karty Dużej Rodziny uprawniające do zniżek i udogodnień w miejskich placówkach oraz sześciu prywatnych firmach - poinformował w piątek Urząd Miasta w Olsztynie.

Zgodnie z uchwałą olsztyńskiej Rady Miasta, ulgi dla rodzin, które są zameldowane w Olsztynie i mają troje lub więcej dzieci, zaczną obowiązywać od października. Biuro Obsługi Klienta w magistracie przyjmuje już wnioski o wydanie kart. Pierwsi uprawnieni będą je mogli odbierać od przyszłego tygodnia.

W piątek władze miasta podpisały porozumienie z sześcioma prywatnymi firmami, które zobowiązały się do wprowadzenia rabatów i ułatwień dla posiadaczy karty. W ocenie miejskich urzędników, lista takich przedsiębiorstw i instytucji będzie się powiększać.

bEraoEPX

Dokument uprawnia też do darmowych usług, ulg i udogodnień w miejskiej komunikacji (bilet rodzinny za 140 zł miesięcznie), instytucjach kultury, żłobkach i przedszkolach czy obiektach sportowych.

Z wyliczeń magistratu wynika, że karty będzie mogło uzyskać ponad 2,5 tys. rodzin, w tym osoby wychowujące samotnie dzieci oraz rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Kartę może otrzymać każda rodzina wielodzietna, niezależnie od dochodu.

Olsztyńska Rada Miasta podjęła uchwałę wprowadzającą ulgi rodzinne przez dwoma miesiącami. Radni napisali wówczas w uzasadnieniu, że "kierują się racją, iż rodzina wymaga szczególnej troski i ochrony oraz doceniają pozytywny wpływ, jaki wnoszą duże rodziny w rozwój gospodarczy i społeczny gminy". (PAP)

mbo/ pz/

bEraoEQy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)