Notowania

prezydent
04.02.2009 18:12

Olsztyn w kampanii wyborczej na prezydenta oblegany przez polityków

(dochodzi szersza wypowiedź Janusza Cichonia)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzi szersza wypowiedź Janusza Cichonia)

4.2.Olsztyn (PAP) - Przed zaplanowanymi na 15 lutego przedterminowymi wyborami prezydenta Olsztyna miasto niemal codziennie odwiedzają znani politycy. Tak częstych wizyt dotąd nie notowano.

W wyborach prezydenta Olsztyna startuje sześciu kandydatów i każdego z nich wspierają - lub w najbliższych dniach mają wesprzeć - czołowi polscy politycy.

Najsilniejsze wsparcie znanych polityków otrzymuje kandydat PO, bliżej dotąd nieznany w Olsztynie nauczyciel akademicki Krzysztof Krukowski.

"Chcemy wykorzystać wizyty w najbliższym czasie ministrów rządu pokazując kandydata zwłaszcza w tych kwestiach, których nie musimy się wstydzić. (...) Mimo, że to jest póki co nieznany jeszcze człowiek, to jest to człowiek, który ma niezły dorobek i niezłe pomysły" - powiedział PAP poseł PO Janusz Cichoń, który jest szefem sztabu wyborczego Krukowskiego.

Dotychczas Olsztyn odwiedzili już wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski i wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld.

Jak zapowiedział Cichoń, w piątek z wizytą do Olsztyna przyjedzie minister sportu Mirosław Drzewiecki, w poniedziałek minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, a w następną środę - minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

"Uzgadniamy wizyty wicepremiera Grzegorza Schetyny i premiera Donalda Tuska. Gotowi do poparcia naszego kandydata są też posłowie Zbigniew Chlebowski i Stefan Niesiołowski" - poinformował Cichoń.

"Do wszystkich mieszkańców Olsztyna na dniach trafi list Donalda Tuska wskazujący Krzysztofa Krukowskiego jako kandydata, jako osobę kompetentną, człowieka godnego zaufania, przyzwoitego, na którego Olsztyn może liczyć. (...) List ten będzie podpisany przez pana Tuska jako przewodniczącego PO i premiera rządu. (..) Chcemy wygrać w pierwszej turze, niepotrzebne są nam dodatkowe koszty" - powiedział Cichoń.

Kandydata PiS Jerzego Szmita przed wyborami ma wesprzeć wizytą w Olsztynie prezes partii Jarosław Kaczyński. "A może i kilku posłów, uzgadniam to" - powiedział PAP Szmit.

Startującego z list PSL Piotra Grzymowicza poprze w poniedziałek wicepremier Waldemar Pawlak. "Innych wizyt nie przewiduję, bo moim zdaniem bardziej niż ściąganie VIP-ów popłacają osobiste spotkania z wyborcami, co czynię" - zaznaczył Grzymowicz.

Kandydata SLD Krzysztofa Kacprzyckiego promuje w środę w Olsztynie Grzegorz Napieralski. "Ustalam kolejne wizyty, nie wykluczam wizyt osób z kierownictwa partii" - przyznał PAP Kacprzycki.

Także kandydaci startujący z własnych komitetów wyborczych w kampanii sięgają po znane twarze. Była poseł SLD Danuta Ciborowska przyznała PAP, że "rozmawia w tej sprawie z dwoma europosłami i panem Włodzimierzem Cimoszewiczem", a europoseł Bogusław Rogalski na sobotę zaplanował konwencję prezydencką, w której mają wziąć udział m.in. b. wicemarszałek Sejmu Janusz Dobrosz i europosłowie Bogdan Pęk, Dariusz Grabowski, Andrzej Zapałowski i sylwester Chruszcz. Na zaproszenie Rogalskiego w Olsztynie gościł już przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Poprzedni prezydent Olsztyna Czesław Małkowski został w listopadzie odwołany w referendum po tym, jak prokuratura zarzuciła mu molestowanie urzędniczek i gwałt na jednej z nich.(PAP)

jwo/ ali/ ura/ mow/

Tagi: prezydent, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz