Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ONZ: Izrael nie przeprosi za atak na turecką "Flotyllę Wolności"

0
Podziel się

Prezydent Izraela Szimon Peres powiedział w poniedziałek, że jego
spotkanie z prezydentem Turcji Abdullahem Gulem nie doszło do skutku, gdyż Gul zażądał przeprosin
za atak izraelskich komandosów na tzw. Flotyllę Wolności, która próbowała przełamać blokadę
gospodarczą palestyńskiej Strefy Gazy.

bEirnrDV

Prezydent Izraela Szimon Peres powiedział w poniedziałek, że jego spotkanie z prezydentem Turcji Abdullahem Gulem nie doszło do skutku, gdyż Gul zażądał przeprosin za atak izraelskich komandosów na tzw. Flotyllę Wolności, która próbowała przełamać blokadę gospodarczą palestyńskiej Strefy Gazy.

Do spotkania obu przywódców miało dojść w Nowym Jorku przy okazji sesji plenarnej Zgrpmadzenia Ogólnego ONZ.Peres zgodził się na udział w spotkaniu organizowanym przez fundację byłego prezydenta USA Billa Clintona, Clinton Global Iniciative, w którym uczestniczył Gul, a potem zaakceptował zaproszenie tureckiego prezydenta do odbycia rozmowy w cztery oczy.

Peres powiedział jednak dziennikarzom, że ostatecznie odmówił rozmowy z Gulem, ponieważ turecki prezydent zażądał od niego przeprosin za atak izraelskich komandosów na zorganizowaną przez tureckich aktywistów "Flotyllę Wolności", która w maju tego roku, głosząc hasła pomocy humanitarnej, próbowała złamać izraelską blokadę gospodarczą palestyńskiej Strefy Gazy.

bEirnrDX

Peres poinformował, że odmówił przeprosin za atak, w którym zginęło dziewięciu Turków, w tym jeden mający amerykańskie obywatelstwo.

Turecki prezydent twierdził, że do spotkania nie doszło ze względu na napięty kalendarz.(PAP)

ju/ arch.

7177411

bEirnrEy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)