Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
onz
15.08.2010 10:44

ONZ obiecuje pomoc dla zniszczonego Pakistanu

Sekretarz generalny Ban Ki Mun odwiedził dotknięty powodziami kraj.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Remy Steinegger/CC/World Economic Forum)

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zapewnił, że zmobilizuje wszelkie środki na pomoc około 20 mln ludzi, którzy ucierpieli w wyniku niedawnych powodzi w Pakistanie. Dodał, że kraj może liczyć na wsparcie całego świata.

Ban złożył takie deklaracje krótko po wylądowaniu w bazie wojskowej w pobliżu pakistańskiej stolicy Islamabadu. W programie wizyty są rozmowy z prezydentem Pakistanu Asifem Alim Zardarim i premierem Yousufem Razą Gilanim. Ban ma także odwiedzić tereny dotknięte powodzią.

Sekretarz generalny ONZ zapewnił o współczuciu oraz solidarności ONZ z ludnością i władzami Pakistanu. Dodał, że w czasie wizyty chce zobaczyć, _ co jeszcze należy zrobić _ dla poszkodowanych. - _ Jestem tu także po to, by wezwać wspólnotę międzynarodową do przyspieszenia pomocy dla Pakistanu _ - oświadczył.

Do tej pory największej pomocy Pakistanowi udzieliły Stany Zjednoczone. Waszyngton przekazał co najmniej 70 mln dolarów i wysłał na miejsce m.in. śmigłowce wojskowe, które służyły do ewakuacji ludzi, a także transportu zapasów żywności i wody.

Według władz Pakistanu nawet 20 mln osób doświadczyło w sposób bezpośredni skutków najgorszych od 80 lat powodzi, które dotknęły prowincje na północnym zachodzie i w centrum kraju. Bilans ONZ mówi o 1,6 tys. ofiarach śmiertelnych, a Islamabad potwierdza 1384 zgony.

Tagi: onz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz