Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Operacja Chaveza przebiegła pomyślnie

0
Podziel się:

Chory na raka prezydent Wenezueli Hugo Chavez przeszedł na Kubie poważny zabieg.

Operacja Chaveza przebiegła pomyślnie
(openDemocracy/CC BY 2.0/flickr.com)

Chory na raka prezydent Wenezueli Hugo Chavez przeszedł na Kubie operację, która zakończyła się pomyślnie - poinformował dziś czasu polskiego wenezuelski wiceprezydent Nicolas Maduro.

- _ To była skomplikowana operacja, trwała ponad sześć godzin, jednak przebiegła prawidłowo i zakończyła się powodzeniem _ - powiedział Maduro w telewizyjnym wystąpieniu.

Była to już czwarta operacja, od kiedy w czerwcu 2011 roku u Chaveza zdiagnozowano raka niesprecyzowanego bliżej narządu w rejonie miednicy. Zabieg był konieczny, ponieważ kubańscy lekarze stwierdzili przerzuty.

Według wiceprezydenta Chavez obecnie odpoczywa i jest poddawany specjalnym zabiegom, którymi kierują lekarze z Wenezueli i Kuby. Przywódcy Wenezueli towarzyszą w Hawanie dzieci i wnuki, a także polityczni sojusznicy, w tym szef parlamentu Diosdado Cabello oraz minister ds. ropy naftowej Rafael Ramirez - przekazał Maduro.

W centrum stolicy Wenezueli, Caracas, w nocy odbyło się spotkanie modlitewne w intencji prezydenta; niektórzy uczestnicy trzymali w rękach jego podobizny. Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia wysłali do Chaveza regionalni przywódcy, w tym prezydenci Chile, Peru i Ekwadoru.

58-letni Chavez, który w październikowych wyborach zapewnił sobie reelekcję, ma zostać ponownie zaprzysiężony na urząd prezydenta w styczniu. Jednak doniesienia na temat pogarszającego się stanu zdrowia wywołują wątpliwości co do jego politycznej przyszłości - pisze Reuters.

W sobotę Chavez po raz pierwszy wspomniał o ryzyku śmierci lub komplikacji, które mogą mu uniemożliwić wypełnianie obowiązków szefa państwa. Powiedział, że w takiej sytuacji obowiązki te powinien przejąć wiceprezydent Maduro.

Czytaj więcej w Money.pl
Dyktator nakłoni opozycję do współpracy Po ogłoszeniu wyników Henrique Capriles, lider opozycji złożył gratulacje zwycięzcy.
Hollywodzka gwiazda wspiera dyktatora Podczas wiecu wyborczego dwukrotny laureat Oscara i prezydent Wenezueli długo wymieniali serdeczności.
USA oskarżają Chaveza. Będzie ostra reakcja? Prezydent łamie prawa człowieka, a jego administracja zastrasza, cenzuruje i prześladuje krytyków rządu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)