Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opole: 28-latek oskarżony o czerpanie korzyści z prostytucji

0
Podziel się

Prokuratura Okręgowa w Opolu oskarżyła 28-letniego mieszkańca Krakowa o
czerpanie korzyści z prostytucji uprawianej przez kobiety na drogach wylotowych z Opola. Dzięki
jednej kobiecie mógł zarobić do 50 tys. zł.

bDabhCFx

Prokuratura Okręgowa w Opolu oskarżyła 28-letniego mieszkańca Krakowa o czerpanie korzyści z prostytucji uprawianej przez kobiety na drogach wylotowych z Opola. Dzięki jednej kobiecie mógł zarobić do 50 tys. zł.

"Bartoszowi T., 28-letniemu mieszkańcowi Krakowa, przedstawiliśmy zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z prostytucji uprawianej przez grupę kobiet przy drogach wylotowych z Opola, a także w sprawie dokonywanych na nich wymuszeń rozbójniczych" - poinformowała PAP rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Opolu Lidia Sieradzka.

Sprawa dotyczy ośmiu kobiet: obywatelek Polski oraz Bułgarii. W pięciu przypadkach mężczyzna miał stosować wobec nich groźby pozbawienia życia, co prokuratura zakwalifikowała jako wymuszenie rozbójnicze.

Do przestępstw miało dochodzić w latach 2011-2012. Bartosz T. regularnie, w tygodniowych odstępach, żądał od kobiet od 200 do 400 zł. Od poszczególnych pokrzywdzonych miał uzyskać od 40 do 50 tys. zł. Według śledczych oskarżony uczynił sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

bDabhCFz

"Bartosz T. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw" - poinformowała PAP prokurator Lidia Sieradzka. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

T. był już wcześniej czterokrotnie karany m.in. za nielegalne posiadanie broni, paserstwo, fałszowanie dokumentów.

Prokuratura Okręgowa w Opolu prowadziło śledztwo razem z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego w Opolu. (PAP)

mtn/ abr/ jbr/

bDabhCGa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)