Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opole: Akt oskarżenia dla gangu terroryzującego restauratorów

0
Podziel się

Do sądu rejonowego w Opolu wpłynął akt oskarżenia przeciwko gangowi, który
terroryzował właścicieli restauracji w Opolu. Podejrzani usiłowali wysadzić w powietrze jeden z
lokali - powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka opolskiej prokuratury, Lidia Sieradzka.

bEhYjvZx

Do sądu rejonowego w Opolu wpłynął akt oskarżenia przeciwko gangowi, który terroryzował właścicieli restauracji w Opolu. Podejrzani usiłowali wysadzić w powietrze jeden z lokali - powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka opolskiej prokuratury, Lidia Sieradzka.

Na ławie oskarżonych zasiądzie siedem osób. Główni oskarżeni to bracia Gracjan i Przemysław D., oraz Przemysław G i Damian G. "Wszyscy oskarżeni - poza jedną osobą - są doskonale znani organom ścigania. Byli karani za poważne przestępstwa - w tym rozboje, pobicia i groźby karalne" - zaznaczyła Sieradzka.

Według ustaleń prokuratury i Centralnego Biura Śledczego, którego funkcjonariusze wpadli na trop gangu, oskarżeni terroryzowali obsługę i właścicieli trzech opolskich lokali gastronomicznych.

bEhYjvZz

"Przychodzili tam, robili burdy, demolowali lokale, zamawiali alkohol, za który nie płacili. Chcieli również groźbami wymusić zatrudnienie w lokalu swoich kompanów i sprzedawanie w pubie alkoholu, który sami będą dostarczali" - relacjonowała prokurator.

Najpoważniejszym zarzutem stawianym oskarżonym jest sprowadzenie niebezpieczeństwa śmierci wielu osób. W jednym z lokali oskarżony podpalił butlę gazową i położył ją obok trzech innych zbiorników z gazem. "Biegły powołany do tej sprawy ustalił, że gdyby doszło do wybuchu, zniszczeniu uległby nie tylko sam lokal, ale też okoliczne budynki, a eksplozja mogłaby spowodować śmierć wielu osób" - wyjaśniła Sieradzka.

Dodała, że oskarżeni nie przyznają się do winy. "Większość z nich ma wyroki w zawieszeniu, które - jeśli zostaną uznani winnymi - zostaną odwieszone. Za czyny opisane w obecnym akcie oskarżenia grożą kary do 12 lat więzienia" - powiedziała prokurator.(PAP)

jsz/ pz/

bEhYjwaa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)