Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opole: Wybudowano pływalnię za 44 mln zł

0
Podziel się

W Opolu zakończono budowę parku wodnego dysponującego m.in. basenem o długości
50 metrów. Jednocześnie z obiektu będzie mogło korzystać 500 osób. Inwestycja kosztowała 44 mln zł.

bErHhpiZ

W Opolu zakończono budowę parku wodnego dysponującego m.in. basenem o długości 50 metrów. Jednocześnie z obiektu będzie mogło korzystać 500 osób. Inwestycja kosztowała 44 mln zł.

Będzie to największy tego typu obiekt w województwie. Pływalnia powstała przy ul. Prószkowskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie kampusu Politechniki Opolskiej. Kompleks składa się z kilku basenów. Największy ma 50 metrów długości i w całości będzie wykorzystywany podczas zawodów pływackich. Na co dzień niecka będzie podzielona na dwa 25-metrowe baseny, mające łącznie 20 torów pływackich. Dodatkowo w kompleksie są także baseny rekreacyjno-rozgrzewkowe, w których są masaże wodne, sztuczna rzeka, wodospady. Kompleks mieści w sobie również basen solankowy, cztery sauny i jacuzzi. Na basenie będą też do dyspozycji bar oraz sala konferencyjna. Jednocześnie z pływalni będzie mogło korzystać 500 osób.

Przed obiektem jest parking, który może pomieścić 250 samochodów. Obecnie trwa usuwanie drobnych usterek budowlanych i dokonywane są odbiory parku. W grudniu br. ma on być oddany do użytku.

bErHhpjb

Cała inwestycja kosztowała 44 mln zł. 46 proc. tej kwoty pochodzi z dofinansowania przyznanego przez Ministerstwo Sportu. Inwestycję realizowała firma Energopol. Utrzymanie obiektu wymagać będzie dopłat. "Inwestycja nie będzie się bilansować. Liczymy, że z wpływu z biletów pozyskamy rocznie ok. 2 mln zł. W planach mamy również dofinansowywanie basenu na poziomie 1,5-2 mln zł rocznie" - powiedział PAP wiceprezydent Opola Krzysztof Kawałko.

Początkowo basen był budowany wspólnie przez miasto Opole oraz Politechnikę Opolską. Uczelnia nie otrzymała jednak dofinansowania i wycofała się z inwestycji. Budowę samodzielnie dokończył opolski ratusz, który teraz jest właścicielem całego obiektu.(PAP)

mtn/ mki/ mow/

bErHhpjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)