Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opolskie: Alarmy na 13 wodowskazach, nocą fala kulminacyjna na Odrze

0
Podziel się

Stany alarmowe na rzekach Opolszczyzny przekroczone są w 13 miejscach. W nocy
na Odrze ma przemieścić się fala kulminacyjna. Według prognoz, ma być o 1/3 mniejsza niż ta z 1997
roku.

bEhEVRhN

Stany alarmowe na rzekach Opolszczyzny przekroczone są w 13 miejscach. W nocy na Odrze ma przemieścić się fala kulminacyjna. Według prognoz, ma być o 1/3 mniejsza niż ta z 1997 roku.

"Spodziewany przepływ fali powodziowej na Odrze wynosić będzie ok. 1,9 tys. metrów sześciennych na sekundę na odcinku od granicy państwa do Kędzierzyna-Koźla, a więc będzie o ok. 1/3 mniejszy niż w 1997 roku" - poinformowały PAP służby wojewody.

Na zwołanym po południu posiedzeniu zespołu wsparcia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewoda ogłosił alarm powodziowy dla powiatów kędzierzyńskiego, krapkowickiego, opolskiego ziemskiego oraz miasta Opola.

bEhEVRhP

Według prognoz służb kryzysowych najbardziej zagrożone powodzią tereny leżą w dolinie Odry, w gminach Bierawa i Cisek. Do tej pory w obu gminach ewakuowano jedno gospodarstwo. "Jesteśmy przygotowani do ewakuacji dwóch kolejnych, ale na razie nie ma takiej potrzeby" - powiedział PAP Andrzej Chromik z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego starosty kędzierzyńskiego. (PAP)

jsz/ pz/ gma/

bEhEVRiq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)