Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opolskie: Awaria prądu w Strzelcach Opolskich

0
Podziel się

Ok. 800 odbiorców w Strzelcach Opolskich nie ma w poniedziałek prądu z powodu
awarii, do której doszło tego dnia rano. Początkowo energii elektrycznej pozbawionych było ok. 5
tys. gospodarstw. Według energetyków dostawy prądu mają być całkowicie przywrócone do godz. 15.

bErJvwdN

Ok. 800 odbiorców w Strzelcach Opolskich nie ma w poniedziałek prądu z powodu awarii, do której doszło tego dnia rano. Początkowo energii elektrycznej pozbawionych było ok. 5 tys. gospodarstw. Według energetyków dostawy prądu mają być całkowicie przywrócone do godz. 15.

Jak poinformował PAP Tomasz Topola z Tauron Dystrybucja S.A., przyczyną awarii było pęknięcie jednego z urządzeń energetycznych - głowicy kablowej, do którego doszło prawdopodobnie w wyniku trwających od kilku dni upałów. Dodatkowo mogło się na to nałożyć przerwanie przez koparkę znajdującego się w ziemi kabla podczas prowadzonych w Strzelcach Opolskich prac remontowych.

"Nie mamy jednak jeszcze potwierdzenia, że do takiego przerwania doszło, weryfikujemy to" - zaznaczył w rozmowie z PAP Topola.

bErJvwdP

Przedstawiciel Tauronu Dystrybucja wyjaśnił, że najwięcej mieszkańców centrum Strzelec Opolskich nie miało prądu między godz. 10.30 a 11.30. Było to w sumie ok. 5 tys. odbiorców. Po godz. 13 liczba ta zmniejszyła się do 2 tys. "Obecnie bez prądu jest jeszcze ok. 800 odbiorców. Dostawy prądu powinniśmy całkowicie przywrócić do godz. 15" - zapewnił Topola. (PAP)

kat/ itm/

bErJvweq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)