Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opolskie: CBŚ zlikwidowało 6 plantacji konopi; wartość narkotyku 1,7 mln zł

0
Podziel się

Sześć plantacji konopi, z których można by wytworzyć narkotyk wartości 1,7 mln
zł, zlikwidowali na Opolszczyźnie policjanci z CBŚ - podała policja. W związku ze sprawą zatrzymano
pięciu mieszkańców województwa opolskiego, którym grozi do 8 lat więzienia.

bCZHmWqd

Sześć plantacji konopi, z których można by wytworzyć narkotyk wartości 1,7 mln zł, zlikwidowali na Opolszczyźnie policjanci z CBŚ - podała policja. W związku ze sprawą zatrzymano pięciu mieszkańców województwa opolskiego, którym grozi do 8 lat więzienia.

Policjanci z CBŚ na sześciu plantacjach odkryli w sumie ponad 1000 drzewek konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Znaleźli też 200 gr amfetaminy i pistolet z ostrą amunicją. Oszacowali, że gdyby wprowadzić narkotyki na rynek, to miałyby one wartość 1 mln 750 tys. zł.

Plantacje znajdowały się w wynajmowanych domach lub magazynach, a jedna z nich na zapleczu funkcjonującej siłowni. Były profesjonalnie oświetlone, nawadniane i wentylowane. Funkcjonariusze CBŚ pięć z nich znaleźli w poniedziałek, a kolejną we wtorek.

bCZHmWqf

"Jednoczesne zlikwidowanie sześciu plantacji jest jednym z największych uderzeń policji w tego rodzaju przestępczość w ostatnim czasie w Polsce" - stwierdził Jarosław Dryszcz z biura prasowego opolskiej policji.

W związku z tą sprawą zatrzymanych zostało pięciu mężczyzn, mieszkańców woj. opolskiego w wieku od 28 do 43 lat. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty uprawy konopi wbrew ustawie. Jeden z zatrzymanych usłyszał też zarzut posiadania narkotyków.

Mężczyznom grozi do 8 lat więzienia. (PAP)

kat/ itm/

bCZHmWqG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)