Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Opolskie: Nagrody dla firm na XIII Gali Biznesu

0
Podziel się:

Izba Gospodarcza "Śląsk" we współpracy z Fundacją Rozwoju Śląska oraz
Wspierania Inicjatyw Lokalnych wręczyły w sobotę nagrody dla firm podczas XIII Gali Biznesu.
Gościem specjalnym gali był wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Izba Gospodarcza "Śląsk" we współpracy z Fundacją Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych wręczyły w sobotę nagrody dla firm podczas XIII Gali Biznesu. Gościem specjalnym gali był wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.

Wicepremier Piechociński, gratulując laureatom gali, stwierdził, że tego typu konkursy dla przedsiębiorców to przykład sumowania wysiłku i wykorzystanych szans gospodarczych Polski czy Opolszczyzny po przełomie roku 1989. Stwierdził też, że "kończy się już czas konkurowania przez walkę, a zaczyna czas zdobywania przewag konkurencyjnych we wzajemnej współpracy". I dodał: "Nagradzając na takich uroczystościach jak ta nie ma mowy o wysyłaniu kogoś na emeryturę. Każdy medal to przecież wołanie o kolejny sukces".

Gala Biznesu odbyła się w sobotę w hotelu Arkas w Prószkowie. Laureatów wyróżniono w trzech kategoriach: przedsiębiorstwo, produkt/usługa i junior biznesu.

W kategorii "Przedsiębiorstwo" statuetka i tytuł "Firmy Roku" przypadły przedsiębiorstwu Nestro PPHU Sp. z o.o. ze Starego Olesna, która oferuje produkty i usługi z zakresu wyłapywania, transportowania i oddzielania pyłów i innych materiałów lekkich. Statuetka w kategorii "Junior Biznesu" trafiła do firmy meblarskiej Marcwood Marcin Szafran z Opola, a w kategorii "Produkt/ usługa" do przedsiębiorstwa Agraria Claudii Sp.zo.o. z Zakrzowa za usługi hotelarsko - gastronomiczne świadczone w Pałacu Lucja. "Ta nagroda to dla mnie wielki honor" - zapewnił mieszkający od 16 lat w Polsce a pochodzący z Niemiec właściciel Pałacu Lucja Siegmunt Dransfeld. I dodał: "W Niemczech łatwiej jest robić biznes; w Polsce trzeba być bardziej samodzielnym i mieć na to dużo siły. Ale za to możliwości większe są w Polsce. Na to, do czego doszedłem w Polsce w 16 lat w Niemczech potrzeba całej generacji" - podsumował laureat.

Spośród ponad 20 firm zgłoszonych do nagród kapituła, w skład której weszli m.in. przedstawiciele Izby Gospodarczej "Śląsk", Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych oraz Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki wybrała po trzech nominowanych do każdej kategorii. Prezes Izby Gospodarczej "Śląsk" Claudius Badura wyjaśnił, że oceniane były u nominowanych m.in. dynamika rozwoju firmy, jej sytuacja finansowa, inwestycje, wzrost zatrudnienia, wprowadzanie nowych technologii czy aktywność w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Izba Gospodarcza "Śląsk" powstała w 1993 r. ze struktur mniejszości niemieckiej. Jest organizacją samorządu gospodarczego, zrzeszającą przedsiębiorców z całego kraju, zwłaszcza Górnego i Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny. Skupia przede wszystkim firmy sektora małej i średniej przedsiębiorczości.

Fundacja Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych działa od ponad 20 lat. Głównym celem jej utworzenia było powołanie jednej instytucji, która miała być odpowiedzialna za właściwe wydatkowanie pieniędzy od rządu niemieckiego przeznaczonych na wspieranie mniejszości niemieckiej i jej otoczenia w Polsce. Od 19 lat zajmuje się też udzielaniem pożyczek. (PAP) kat /sp/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)