Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opolskie: Oskarżony o wyłudzenie cystern ropy naftowej

0
Podziel się:

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu
(Opolskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu
Grzegorzowi P. Mieszkaniec Raciborza (Śląskie) jest oskarżony o
wyłudzenie 5 cystern ropy naftowej od firmy z Warszawy -
poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w
Opolu Lidia Sieradzka.

bECxWeKt

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu Grzegorzowi P. Mieszkaniec Raciborza (Śląskie) jest oskarżony o wyłudzenie 5 cystern ropy naftowej od firmy z Warszawy - poinformowała w środę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Opolu Lidia Sieradzka.

Do zdarzenia doszło jesienią 2003 roku w Sławięcicach, niedaleko Kędzierzyna (Opolskie). "Prokuratura zarzuciła mężczyźnie zagarnięcie ropy naftowej - surowca do produkcji paliw - o wartości ponad 350 tys. zł. Oskarżonemu grozi kara do 10 lat więzienia" - powiedziała Sieradzka.

Podkreśliła, że Grzegorz P. od początku nie zamierzał zapłacić za dostarczoną mu ropę. Mężczyźnie udało się wypompować zawartość pięciu kolejowych cystern, i tylko dzięki przytomności umysłu właściciela firmy nie doszło do zagarnięcia surowca o dziesięciokrotnie wyższej wartości. "Właściciel zorientował się, że ma do czynienia z oszustem i uniemożliwił mu zagarnięcie pozostałej części transportu" - powiedziała Sieradzka.

bECxWeKv

Grzegorz P. przebywa w Zakładzie Karnym w Tarnowie. Został aresztowany w związku z innymi przestępstwami, którymi zajmują się obecnie prokuratury w Krakowie i Zielonej Górze. (PAP)

jsz/ bno/

bECxWeKW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)