Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.01.2014 17:55

Opolskie: Ponad 63 mln zł na inwestycje w drogi wojewódzkie w 2014 r.

Pulę ponad 63 mln zł ma w budżecie na rok 2014 na inwestycje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu. W ramach tych pieniędzy zaplanowano sześć dużych inwestycji. Największa to budowa obwodnicy Głubczyc, która rozpoczęła się już w roku ubiegłym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pulę ponad 63 mln zł ma w budżecie na rok 2014 na inwestycje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu. W ramach tych pieniędzy zaplanowano sześć dużych inwestycji. Największa to budowa obwodnicy Głubczyc, która rozpoczęła się już w roku ubiegłym.

Arkadiusz Branicki, odpowiedzialny za komunikację społeczną w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu, powiedział, że budowa 4-kilometrowego odcinka obwodnicy Głubczyc ma się zakończyć jesienią tego roku. Plac budowy przekazano wykonawcy w październiku ub. roku. Inwestycja w sumie warta jest blisko 26 mln zł, ale właśnie na ten rok zaplanowano najwięcej prac - za kwotę ponad 25 mln zł. Obwodnica ma odciążyć ruch w centrum miasta, poprawić bezpieczeństwo kierowców i przyczynić do rozwoju gospodarczego gminy.

Kolejne z większych, planowanych na ten rok inwestycji, które zaplanował Zarząd Dróg Wojewódzkich, to rozbudowa drogi wojewódzkiej 487 Olesno - Boroszów. Branicki podał, że inwestycja ta ma kosztować ok. 6 mln zł. Jeszcze się nie rozpoczęła, ale już rozstrzygnięto przetarg i wyłoniono wykonawcę.

Kontynuowana ma być również rozbudowa drogi wojewódzkiej 414 na odcinku Krobusz - Biała. "Tu prace już trwają, póki co dotyczą poboczy i chodników. Inwestycja ma być zakończona do września tego roku, a jej koszt to ok. 4,5 mln złotych" - podał Branicki.

Tegoroczna pula pieniędzy, które mają być przeznaczone na inwestycje w drogi wojewódzkie w opolskim jest o 6,8 mln zł wyższa, niż w roku ubiegłym. Porównywalna jest natomiast kwota przeznaczona na utrzymanie i remonty dróg. W tym roku jest to kwota niespełna 12,4 mln zł, a w roku ubiegłym było 12,1 mln zł.

Branicki dodał, że to, które z odcinków dróg będą wymagały najpilniejszych napraw czy remontów, okaże się po zimie. "Zazwyczaj w marcu czy kwietniu sprawdzamy, gdzie takie prace są najbardziej potrzebne" - dodał przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

W puli na utrzymanie i remonty zawiera się też kwota ok. 3 mln zł przeznaczona na działania drogowców, które związane są z zimą. "Stopień ich wykorzystania będzie zależał przede wszystkim od aury. Jeśli zima będzie tak łagodna jak dotychczas, to większą kwotę będzie można przeznaczyć na renowacje nawierzchni" - dodał Branicki.

W woj. opolskim Zarządowi Dróg Wojewódzkich podlega ok. tysiąca km tras w regionie. (PAP)

kat/ je/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz