Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opolskie: W Bierawie zaczęły się przedterminowe wybory wójta

0
Podziel się:

Koźle (PAP) - Przedterminowe wybory wójta odbywają się w niedzielę w gminie
Bierawa. Poprzedni - Ryszard Gołębowski - zmarł 16 lipca. Jedynym kandydatem jest pełniący obecnie
funkcję wójta Krzysztof Ficoń, wcześniej zastępca Gołębowskiego.

bEsvsYbV

Koźle (PAP) - Przedterminowe wybory wójta odbywają się w niedzielę w gminie Bierawa. Poprzedni - Ryszard Gołębowski - zmarł 16 lipca. Jedynym kandydatem jest pełniący obecnie funkcję wójta Krzysztof Ficoń, wcześniej zastępca Gołębowskiego.

Sekretarz gminy Bierawa Barbara Gawlik poinformowała, że wszystkie lokale wyborcze otwarto punktualnie, wybory przebiegają spokojnie.

Niedzielne wybory przedterminowe w Bierawie (pow. kędzierzyńsko-kozielski) potrwają do godz. 22. Mieszkańcy gminy Bierawa głosować będą w pięciu lokalach wyborczych. Uprawnione są 6352 osoby.

bEsvsYbX

Na kartach do głosowania mieszkańcy gminy będą zaznaczać odpowiedź "tak" lub "nie" przy pytaniu dotyczącym wyboru jedynego zgłoszonego kandydata. Dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Rafał Tkacz wyjaśniał, że jeśli Ficoniowi nie uda się uzyskać ponad połowy głosów, to wyboru wójta bezwzględną większością w tajnym głosowaniu dokona rada gminy.

Koszt niedzielnych wyborów przedterminowych w Bierawie to ok. 20 tys. zł.

Poprzedni wójt Bierawy Ryszard Gołębowski, wybrany w ostatnich wyborach samorządowych w 2010 r., zmarł 16 lipca. Miał niespełna 62 lata. Wójtem był drugą kadencję, pełnił funkcję od 2006 r. Przez poprzednie trzy kadencje, od 1994 r. pracował na stanowisku zastępcy wójta.

Od początku sierpnia pełniącym funkcję wójta w Bierawie jest Ficoń. Wyznaczył go na to stanowisko premier, na wniosek wojewody opolskiego. Ficoń wcześniej był zastępcą Gołębowskiego. (PAP)

bEsvsYcd

kat/ jra/

bEsvsYcy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)