Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opolskie: W niedzielę przedterminowe wybory wójta Bierawy

0
Podziel się:

Koźle (PAP) - W niedzielę odbędą się przedterminowe wybory wójta w gminie
Bierawa. Poprzedni - Ryszard Gołębowski - zmarł 16 lipca. Jedynym kandydatem na stanowisko jest
pełniący obecnie funkcję wójta Krzysztof Ficoń, wcześniej zastępca Gołębowskiego.

bEslZlFN

Koźle (PAP) - W niedzielę odbędą się przedterminowe wybory wójta w gminie Bierawa. Poprzedni - Ryszard Gołębowski - zmarł 16 lipca. Jedynym kandydatem na stanowisko jest pełniący obecnie funkcję wójta Krzysztof Ficoń, wcześniej zastępca Gołębowskiego.

Dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Rafał Tkacz powiedział, że niedzielne wybory przedterminowe w Bierawie (pow. kędzierzyńsko-kozielski) odbywać się będą w godz. 8-22. Mieszkańcy gminy Bierawa głosować będą w pięciu lokalach wyborczych. Uprawnione są 6352 osoby.

Na kartach do głosowania mieszkańcy gminy będą zaznaczać odpowiedź "tak" lub "nie" przy pytaniu dotyczącym wyboru jedynego zgłoszonego kandydata. Tkacz powiedział, że jeśli Ficoniowi nie uda się uzyskać ponad połowy głosów, to wyboru wójta bezwzględną większością w tajnym głosowaniu dokona rada gminy.

bEslZlFP

Koszt niedzielnych wyborów przedterminowych w Bierawie to ok. 20 tys. zł.

Poprzedni wójt Bierawy Ryszard Gołębowski, wybrany w ostatnich wyborach samorządowych w 2010 r., zmarł 16 lipca. Miał niespełna 62 lata. Wójtem był drugą kadencję, pełnił funkcję od 2006 r. Przez poprzednie trzy kadencje, od 1994 r. pracował na stanowisku zastępcy wójta.

Od początku sierpnia pełniącym funkcję wójta w Bierawie jest Ficoń. Wyznaczył go na to stanowisko premier, na wniosek wojewody opolskiego. Ficoń, który od prawie siedmiu lat pracuje w urzędzie gminy w Bierawie, wcześniej był zastępcą Gołębowskiego.

Zgodnie z ustawą o wyborze wójta, burmistrza lub prezydenta datę wyborów wskazał premier. (PAP)

bEslZlFV

kat/ eaw/ jra/

bEslZlGq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)