Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opolskie: Zarzuty za ustawiania przetargów dla b. urzędniczki z Brzegu

0
Podziel się

19 zarzutów postawiła byłej urzędniczce starostwa powiatowego w Brzegu Joannie
P. opolska prokuratura okręgowa. Aktem oskarżenia objęto też kilka innych osób. Zdaniem śledczych w
starostwie dochodziło do ustawiania przetargów budowlanych.

bEhETlsl

19 zarzutów postawiła byłej urzędniczce starostwa powiatowego w Brzegu Joannie P. opolska prokuratura okręgowa. Aktem oskarżenia objęto też kilka innych osób. Zdaniem śledczych w starostwie dochodziło do ustawiania przetargów budowlanych.

Jak powiedziała PAP w czwartek rzeczniczka opolskiej prokuratury Lidia Sieradzka, zarzuty w skierowanym do sądu w czwartek akcie oskarżenia dotyczą przekroczenia uprawnień oraz zmowy, która polega m.in. na ujawnianiu wartości zamówienia.

"To było szeroko zakrojone śledztwo, w którym analizowano wiele przetargów i zamówień z kilku lat. Zdaniem prokuratury dochodziło m.in. do ujawniania kwot przetargowych wybranym przedsiębiorcom, jak również do dzielenia zamówień na mniejsze, po to by w ten sposób ominąć konieczność przeprowadzenia procedury przetargowej. Prokurator brał pod uwagę również możliwość postawienia zarzutów członkom zarządu starostwa, ale ostatecznie uznał, że byli oni wprowadzani w błąd przez swoich pracowników" - powiedziała Sieradzka.

bEhETlsn

Joannie P., byłej kierowniczce zlikwidowanego później Powiatowego Zakładu Obsługi Inwestycji Starostwa Powiatowego w Brzegu oraz Krzysztofowi K. sekretarzowi starostwa i jednocześnie przewodniczącemu komisji przetargowej postawiono zarzuty związane z przeprowadzeniem we wrześniu 2010 r. przetargu: "Wykorzystanie energii słonecznej przy modernizacji budynków Brzeskiego Centrum Medycznego".

Krzysztofowi K. prokuratura zarzuca, iż wszedł w porozumienie z Markiem C., pełnomocnikiem jednej z dwóch firm biorących udział w przetargu, z którym miał ustalić najkorzystniejszą cenę za realizację inwestycji. Nakłonili też pracownicę biura podawczego Monikę K. do poświadczenia nieprawdy o czasie złożenia oferty, która wpłynęła po terminie.

Aktem oskarżenia objęto również Marka C. i Monikę K. Za zarzucone przestępstwa funkcjonariuszom publicznym grożą kary pozbawienia wolności do 10 lat.

Oskarżeni nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im czynów. Sprawą zajmie się Sąd Rejonowy w Brzegu. (PAP)

bEhETlst

ros/ pz/

bEhETlsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)