Notowania

wiadomości
18.09.2012 20:10

Opóźnia się remont dworca w Radomiu; PKP odstąpiło od umowy z wykonawcą

Spółka Mostostal Białystok nie dokończy trwającego od ponad roku remontu dworca kolejowego w Radomiu. Zarząd PKP odstąpił od umowy z wykonawcą ze względu na duże opóźnienia w realizacji inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka Mostostal Białystok nie dokończy trwającego od ponad roku remontu dworca kolejowego w Radomiu. Zarząd PKP odstąpił od umowy z wykonawcą ze względu na duże opóźnienia w realizacji inwestycji.

Remont dworca w Radomiu miał zakończyć się w pierwszym kwartale tego roku, jednak do tej pory prac nie zakończono. Według PKP spółka nie wywiązywała się ze zobowiązań finansowych wobec podwykonawców.

Jak poinformował we wtorek w komunikacie prasowym rzecznik PKP Łukasz Kurpiewski, "niewypłacalność firmy Mostostal Białystok skutkowała nieregulowaniem płatności wobec podwykonawców, a co za tym idzie brakiem oczekiwanego postępu prac budowlanych". Według rzecznika mimo stosownych umów, oświadczeń i publicznych zapewnień, firma nie wywiązała się z zapisów zawartego kontraktu.

Według rzecznika zarząd PKP podjął działania, by remont dworca został jak najszybciej zakończony. Została powołana specjalna komisja inwentaryzacyjna, która określi zakres prac budowlanych koniecznych do wykonania. "Następnie przygotowana zostanie potrzebna dokumentacja, by w jak najszybszym trybie wyłonić nowego wykonawcę prac. Czas niezbędny na wybór wykonawcy kontynuującego inwestycję zostanie ograniczony do niezbędnego minimum, tak aby roboty zakończyły się jeszcze w tym roku" - dodał rzecznik.

Remont dworca w Radomiu rozpoczął się w czerwcu 2011 r. Pierwotnie miał się zakończyć w pierwszym kwartale 2012 roku. Wartość kosztorysowa realizacji całej inwestycji to 10,5 mln zł.

Budynek radomskiego dworca wybudowano według projektu Adolfa Schimmelpfenniga (polski architekt niemieckiego pochodzenia, autor m.in. dworca kolejowego Łódź Fabryczna). Budynek powstał ok. 1885 r. podczas budowy Iwanogrodzko-Dąbrowskiej Linii Kolejowej. Poddano go renowacji na początku lat 90. XX wieku. (PAP)

ilp/ bno/ jbr/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz