Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opozycja w Rosji. Działaczka ofiarą ataku nożem

0
Podziel się

Atak najpewniej ma związek z działalnością radnej, która sprzeciwia się niszczeniu lokalnego lasu, czym grożą deweloperzy.

Opozycja w Rosji. Działaczka ofiarą ataku nożem
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)
bCYwIQZN

_ Rosyjska działaczka ekologiczna Ludmiła Garifulina została zraniona nożem i w ciężkim stanie trafiła do szpitala _ - poinformowała partia Sprawiedliwa Rosja. Był to już drugi atak na aktywistkę.

_ Radna z miasta Staraja Kupawna, 20 km na wschód od Moskwy, została zaatakowana w środę wieczorem w pobliżu swojego domu przez nieznanego sprawcę, który zadał jej kilka ciosów nożem _ - sprecyzowało ugrupowanie w wydanym komunikacie.

_ Atak najpewniej ma związek z działalnością radnej, która sprzeciwia się niszczeniu lokalnego lasu, czym grożą deweloperzy _ - ocenił deputowany Sprawiedliwej Rosji do Dumy Państwowej Walerij Zubow.

63-letnia Garifulina, która jest też asystentką Zubowa w Dumie, przeszła operację, ale jej stan wciąż jest ciężki. Aktywistka została już zaatakowana w listopadzie 2012 r. Doznała wówczas urazu głowy.

bCYwIQZP

W ostatnich latach w Rosji wielu działaczy ekologicznych było ofiarami ataków. Wśród nich był dziennikarz Michaił Beketow, który sprzeciwiał się budowie kontrowersyjnej autostrady Moskwa-Petersburg przez Las Chimkiński, na północ od Moskwy. Beketow został brutalnie pobity w listopadzie 2008 roku, po ataku amputowano mu nogę.

Inny przeciwnik projektu autostrady, ekolog Konstantin Fetisow, jest w stanie śpiączki po tym, jak pobito go w listopadzie 2010 roku.

bCYwIRaq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)