Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Opublikowano zdjęcia obrazów skradzionych z domu Nowosielskiego

0
Podziel się

Małopolska policja na stronie internetowej opublikowała w czwartek zdjęcia
kilku z kilkunastu obrazów i ikon skradzionych z domu Jerzego Nowosielskiego.

bEgBTpIR

Małopolska policja na stronie internetowej opublikowała w czwartek zdjęcia kilku z kilkunastu obrazów i ikon skradzionych z domu Jerzego Nowosielskiego.

Artysta zmarł w poniedziałek po południu, do włamania doszło między wtorkowym popołudniem a środą rano. Złodzieje wybili szybę w oknie.

"Skradziono kilkanaście obrazów oraz dwa zabytkowe zegary. Straty szacujemy wstępnie na 200 tys. - 250 tys. zł" - powiedział PAP rzecznik małopolskiej policji Dariusz Nowak.

bEgBTpIT

Część skradzionych prac udało się już zidentyfikować, dzięki dokumentacji posiadanej przez przyjaciela i opiekuna artysty Andrzeja Starmacha. Są to m.in. dwie ikony z przedstawieniem Matki Boskiej z Dzieciątkiem i Chrystusa Pantokratora oraz pięć obrazów olejnych, wśród nich "Cerkiew" i "Pejzaż z kolejką".

Zdjęcia można zobaczyć na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/node/730.

Okoliczności włamania do domu Jerzego Nowosielskiego wyjaśniają funkcjonariusze ze specjalnej grupy "Vinci" zajmującej się kradzieżami dzieł sztuki. Osoby, które rozpoznają zamieszczone na zdjęciach przedmioty lub mogą mieć informacje pomocne w ustaleniu sprawców, są proszone o kontakt z policją.

Pogrzeb Jerzego Nowosielskiego odbędzie się w Krakowie w sobotę.(PAP)

bEgBTpIZ

wos/ abr/

bEgBTpJu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)