Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Orlen Gaz zwiększy pojemność magazynową terminalu LPG w Sokółce

0
Podziel się:

Orlen Gaz, spółka z grupy PKN Orlen, planuje do końca 2013 r. przeprowadzić
modernizację terminalu lądowego LPG w Sokółce (Podlaskie). Dzięki inwestycji pojemność magazynowa
zwiększy się tam do 1900 metrów sześciennych.

Orlen Gaz, spółka z grupy PKN Orlen, planuje do końca 2013 r. przeprowadzić modernizację terminalu lądowego LPG w Sokółce (Podlaskie). Dzięki inwestycji pojemność magazynowa zwiększy się tam do 1900 metrów sześciennych.

Jak poinformowało PAP we wtorek biuro prasowe Orlen Gaz, harmonogram prac związanych z modernizacją terminalu w Sokółce zakłada rozpoczęcie robót budowlanych w czerwcu.

Orlen Gaz wyjaśnił, że inwestycja będzie polegała m.in. na rozbudowie instalacji technologicznej oraz zwiększeniu pojemności magazynowej terminalu o blisko 300 metrów sześc. Obecnie łączna pojemność magazynowa bazy to 4 zbiorniki o łącznej pojemności 1600 metrów sześc.

"Posadowienie dwóch dodatkowych zbiorników znacząco wzmocni potencjał przeładunkowo-magazynowy Orlen Gaz" - podkreśliła spółka, odpowiadając na pytania PAP dotyczące inwestycji.

Orlen Gaz przypomniał, że terminal LPG w Sokółce powstał w 2008 r. "Wciąż jest to jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce" - zaznaczyła spółka. Terminal umożliwia przeładunek gazu płynnego na dwóch stanowiskach autocystern, czterech stanowiskach cystern kolejowych szerokotorowych i czterech kolejowych o standardowym rozstawie torów.

Niedawno Orlen gaz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej planowanej modernizacji terminalu w Sokółce. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, umożliwiających przeprowadzenie inwestycji.

Istniejący od 1995 r. Orlen Gaz z grupy PKN Orlen jest największym podmiotem na krajowym rynku gazu płynnego. Spółka zajmuje się sprzedażą propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butan. Posiada m.in. sześć rozlewni, a oprócz terminalu lądowego w Sokółce, także terminal morski w Szczecinie, przystosowany do rozładunku statków z gazem i magazynowania dostaw. (PAP)

mb/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)