Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
osetia płd.
09.02.2009 10:57

Osetia Płd. oskarża Gruzję o odpalenie pocisków na jej terytorium

Separatystyczna Osetia Południowa oświadczyła w poniedziałek, że na jej stolicę, Cchinwali, spadły dwa gruzińskie pociski, które jednak nie wybuchły. Tbilisi odpiera zarzuty, nazywając jej nonsensem.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Separatystyczna Osetia Południowa oświadczyła, że na jej stolicę, Cchinwali, spadły dwa gruzińskie pociski, które jednak nie wybuchły. Tbilisi odpiera zarzuty, nazywając je nonsensem. *

Południowoosetyjskie władze podały na swojej stronie internetowej, że dwa pociski odpalone z gruzińskiej wioski Nikozi spadły w pobliżu przedszkola w Cchinwali.

_ - Nie było poszkodowanych _ - podano. _ Pozostałości niewybuchów zostały znalezione przez saperów z ministerstwa obrony _ - poinformowały południowoosetyjskie władze.

Rzecznik MSW Gruzji Szota Utiaszwili zdecydowanie zaprzeczył, by przeprowadzono taki atak. _ To nonsens. Nic takiego nie miało miejsca _ - zaznaczył.

W sierpniu zeszłego roku Rosja wysłała wojska do Gruzji i odparła siły gruzińskie, próbujące przejąć kontrolę nad Osetią Południową. Następnie Moskwa uznała Osetię Płd. i Abchazję, drugą z separatystycznych republik, za niepodległe państwa.

Tagi: osetia płd., wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz