Notowania

grypa
29.07.2009 17:21

Osiem nowych przypadków grypy A/H1N1

W sumie w Polsce odnotowano już 81 przypadków nowej grypy - podaje GIS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(daveparker/CC/flickr)

*Sześcioro spośród chorych to młodzi ludzie, którzy powrócili z Hiszpanii - informuje Tomasz Misztal z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Do tej pory w naszym kraju odnotowano 81 przypadków zakażenia wirusem A/H1N1. *

Sześcioro chorych trafiło do szpitali w Łodzi, pozostałe są w placówkach w Wadowicach i w Tychach. Ich stan lekarze oceniają jako dobry.

Wcześniej wirus wykryto u dwóch osób, które także wróciły ostatnio z Hiszpanii. Przebywają one w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Koninie. Wirus wykryto w ostatnich dniach u młodych ludzi, uczestniczących w kilku grupowych wyjazdach do Hiszpanii, którzy pod koniec zeszłego tygodnia wrócili do kraju.

Wirus A/H1N1 to nowy szczep - mieszanka świńskich, ludzkich i ptasich wirusów grypy. Objawy nowej grypy są podobne do towarzyszących grypie sezonowej. Występuje gorączka, osłabienie, brak apetytu, kaszel, a u niektórych osób także katar, ból gardła, nudności, wymioty i biegunka. Wirus nowej grypy dotarł już do ok. 160 krajów, gdzie zmarło ok. 800 ludzi.

Raport Money.pl
W Polsce jest wirus. Walka z pandemią to koszt 600 mln zł Money.pl dotarł do dokumentu: Same szczepionki, tylko dla 20 proc. Polaków, kosztowałyby 210 mln zł. Czytaj w Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: grypa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz