Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ostatni sondaż: Jedna tura nie wystarczy

0
Podziel się:

Bronisław Komorowski może liczyć na 44 procent głosów. Jarosław Kaczyński - na 29.

Ostatni sondaż: Jedna tura nie wystarczy
(PAP/Tomasz Gzell)

Bronisław Komorowskimoże liczyć na 44 procent głosów.Jarosław Kaczyński- na 29 - wynika z *sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24. *

W porównaniu z sondażem tego samego ośrodka ze środy Bronisław Komorowski zyskał 3 pkt proc., zaś poparcie dla Jarosława Kaczyńskiego nie zmieniło się. Według sondażu szacunkowa frekwencja w pierwszej turze wyborów wyniesie 51 proc. (wzrost o 1 pkt proc.).

Z sondażu wynika, że w drugiej turze wyborów z wynikiem 56 proc. wygrałby Bronisław Komorowski (wzrost o 2 pkt proc.), chęć głosowania na szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego wyraziło 33 proc. ankietowanych (spadek o 1 pkt proc.).

3 proc. badanych zapowiedziało, że nie weźmie udziału w drugiej turze wyborów (spadek o 2 pkt proc.). 8 proc. ankietowanych nie wie jeszcze, na kogo odda głos (bez zmian).

Na kolejnym miejscu w sondażu dotyczącym pierwszej tury wyborów znalazł się kandydat SLDGrzegorz Napieralskiz poparciem 13 proc. badanych (wzrost o 1 pkt proc.). Za nim uplasował sięJanusz Korwin-Mikke, na którego chce zagłosować 3 proc. badanych (Wolność i Praworządność, wzrost o 1 pkt proc.)

Po 2 proc. poparcia otrzymali: kandydat PSLWaldemar PawlakiAndrzej Olechowski(kandydat niezależny popierany przez SD). Poparcie dla nich nie zmieniło się od poprzedniego sondażu SMG/KRC.

Szef SamoobronyAndrzej Lepperi kandydat Prawicy RzeczypospolitejMarek Jurekotrzymali po 1 proc. (obaj bez zmian). SMG/KRC nie podaje notowań Bogusława Ziętka (Polska Partia Pracy, Sierpień '80) iKornela Morawieckiego.

SMG/KRC przeprowadził sondaż metodą telefoniczną w czwartek i piątek, na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 2200 dorosłych osób. Na pytanie o wskazanie kandydata w I i w II turze odpowiedziało po 1791 osób.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)