Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
01.05.2012 08:55

Ostatnie słowa Jana Pawła II są na taśmie, ale ich nie usłyszymy

Chodzi o słowa papieża nagrane w szpitalu tuż przed zabiegiem tracheotomii w lutym 2005 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(José Cruz/Abr/CC/Wikipedia)

*Kaseta ze słowami Jana Pawła II, nagranymi w szpitalu tuż przed zabiegiem tracheotomii w lutym 2005 roku, pozostanie na razie tajna - * *powiedział włoskiej telewizji katolickiej metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. *

W wywiadzie dla stacji TV2000 były osobisty papieski sekretarz pytany kilkakrotnie o kasetę z ostatnimi słowami, jakie papież nagrał tuż przed operacją, odparł: _ Pozostanie tajna, przynajmniej na razie _.

Po tracheotomii, przeprowadzonej na półtora miesiąca przed śmiercią, w związku z pogorszeniem się stanu zdrowia i nasileniem objawów choroby Parkinsona, papież wypowiadał z trudem już tylko pojedyncze słowa. Te zarejestrowane w klinice Gemelli tuż przed zabiegiem to ostatnia pełna wypowiedź Jana Pawła II. Nie wiadomo, jak długie jest to nagranie.

Wcześniej kardynał Dziwisz mówił, że nie czuje się jeszcze na siłach, by odsłuchać tę kasetę.

Włoska stacja katolicka rozmawiała z metropolitą krakowskim w związku z przypadającą dziś pierwszą rocznicą beatyfikacji polskiego papieża.

Czytaj więcej o sytuacji Kościoła
"Nielegalni biskupi uzurpują sobie władzę" Biskupi wierni papieżowi są zastraszani i zmuszani do udziału w ceremoniach Kościoła patriotycznego.
Papież ostro: To haniebna forma odchyleń Benedykt XVI zaapelował o powstrzymanie turystyki seksualnej.
Pierwsza komunia. Benedykt XVI apeluje o umiar Benedykt XVI zaapelował w niedzielę o umiar w przygotowaniach do pierwszej komunii.
Jutro siódma rocznica śmierci Jana Pawła II Jutrzejsza 7. rocznica śmierci Jana Pawła II nie będzie oficjalnie obchodzona w Watykanie.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz