Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
śmierć barbary blidy
15.10.2010 10:35

Ostra konfrontacja przed komisją. Zeznania nadal sprzeczne

Przed komisją śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy trwa konfrontacja byłego komendanta głównego policji Konrada Kornatowskiego z byłym szefem ABW Bogdanem Święczkowskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

aktualizacja 14:00

Przed komisją śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy trwa konfrontacja byłego komendanta głównego policji Konrada Kornatowskiego z byłym szefem ABW Bogdanem Święczkowskim.

Konfrontacja dotyczy treści narad w kancelarii premiera odbywanych w 2007 roku. We wrześniu ubiegłego roku Kornatowski mówił przed komisją, że kiedy w 2007 roku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i Święczkowski przedstawiali ówczesnemu premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu plan zatrzymania Blidy w związku z tzw. aferą węglową, _ mieli przekonanie, że mają hiciora, super fajną sprawę, która będzie medialna _.

Zarówno Konrad Kornatowski, jak i Bogdan Święczkowski podtrzymują złożone już przed komisją zeznania.

Konrad Kornatowski nie pamięta, kiedy doszło do narady u premiera, na której referowano sprawę zarzutów i zatrzymania Barbary Blidy. Pamięta natomiast jej przebieg oraz, że odbyło się w tak zwanej sali zielonej, obok gabinetu premiera Kaczyńskiego.

POSŁUCHAJ KONRADA KORNATOWSKIEGO:

Kornatowski dodał, że sprawę Blidy zaczął referować ówczesny minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, a dokończył Bogdan Święczkowski.

POSŁUCHAJ KONRADA KORNATOWSKIEGO:

Bogdan Święczkowski zarzucił kłamstwo byłemu komendantowi głównemu policji. Przytoczył mu jego wcześniejsze zeznania, w których Kornatowski jako datę spotkania podawał 27 marca 2007 roku.

Były szef ABW w tym czasie przebywał poza Polską i jako dowód przedstawił swój paszport. Kilka razy podkreślał też, że w naradach u premiera, gdy omawiano sprawę mafii węglowej nie uczestniczył Konrad Kornatowski.

POSŁUCHAJ BOGDANA ŚWIĘCZKOWSKIEGO:

Między innymi na podstawie zeznań byłego posła SLD Ryszrada Zająca, prokuratorzy zainteresowali się Barbarą Blidą. Bogdan Święczkowski podkreślił, że spotkanie u premiera odbyło się w lutym i nie omawiano tam sprawy zarzutów i zatrzymania Barbary Blidy.

*POSŁUCHAJ BOGDANA ŚWIĘCZKOWSKIEGO: *


Podkreślał też, że odbyło się ono w sali, gdzie spotyka się kolegium do spraw służb specjalnych.

Czytaj w Money.pl

Tagi: śmierć barbary blidy, Jarosław Kaczyński, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz