Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ostrowiec Świętokrzyski: Ogłoszono przetarg na odbudowę skarpy

0
Podziel się:

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim (Świętokrzyskie)
ogłosiło przetarg na odbudowę skarpy, która w grudniu zeszłego roku osunęła się, zasypując dwa
szeregi garaży i niszcząc jedną z ulic w centrum miasta.

Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim (Świętokrzyskie) ogłosiło przetarg na odbudowę skarpy, która w grudniu zeszłego roku osunęła się, zasypując dwa szeregi garaży i niszcząc jedną z ulic w centrum miasta.

Według wstępnych szacunków koszt usunięcia osuwiska to około 3 mln zł. Jak poinformował PAP starosta ostrowiecki Zdzisław Kałamaga, zwycięzca przetargu będzie prowadził prace przy ulicy Polnej w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Oznacza to, że wyłoniona firma będzie jednocześnie projektantem i wykonawcą inwestycji.

Przetarg obejmuje m.in. odbudowę ul. Polnej na długości prawie 60 m, wraz z krawężnikami i chodnikami, odbudowę skarby z konstrukcją, która zabezpieczy ją przed dalszym osuwaniem się zbocza oraz odbudowę infrastruktury technicznej drogi, w tym kanalizację deszczową i sanitarną oraz sieć wodociągową, gazową, centralnego ogrzewania oraz oświetlenie uliczne.

Przetarg wygra firma, która zaoferuje najniższą cenę. Otwarcie ofert zaplanowano na 16 sierpnia. Pieniądze na odbudowę skarpy w 80 proc. pochodzić będą z promesy przyznanej przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, która wynosi 1,8 mln zł. Reszta pieniędzy pochodzić będzie z budżetu gminy Ostrowca Świętokrzyskiego oraz powiatu ostrowieckiego; każdy ma zabezpieczyć po 10 proc. wartości inwestycji. Obydwa samorządy zabezpieczyły w swoich budżetach po 310 tys. zł.Prace przy naprawie wszystkich zniszczeń powinny zakończyć się do 16 grudnia b.r.Skarpa osunęła się przy ulicy Polnej w nocy z 18 na 19 grudnia. Ziemia zasypała znajdujące się poniżej garaże, zniszczona została jezdnia, infrastruktura ciepłownicza oraz wodno-ściekowa. Powstało głębokie na 15 i szerokie na 70 metrów osuwisko. W drodze powstała wyrwa o długości kilkunastu metrów i głębokości ok. 10 metrów. W miejscu osunięcia się ziemi pod jezdnią znajdował się niezaznaczony na współczesnych planach przepust. (PAP)kps/ mjk/ amac/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)