Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
minister
24.01.2010 22:08

Ostrzelano bułgarską bazę w Afganistanie podczas wizyty ministra

Pocisk rakietowy, wystrzelony przez talibów, ranił w niedzielę trzech żołnierzy w bazie wojskowej bułgarskiego kontyngentu w Kandaharze, na południu Afganistanu - poinformowała telewizja komercyjna BTV. Minister obrony Bułgarii Nikołaj Mładenow, który przebywał wtedy w bazie, nie został ranny.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Pocisk rakietowy, wystrzelony przez talibów, ranił w niedzielę trzech żołnierzy w bazie wojskowej bułgarskiego kontyngentu w Kandaharze, na południu Afganistanu - poinformowała telewizja komercyjna BTV. Minister obrony Bułgarii Nikołaj Mładenow, który przebywał wtedy w bazie, nie został ranny. *

Rakieta uderzyła bezpośrednio obok pomieszczenia, w którym znajdował się Mładenow, przebywający w Afganistanie z pięciodniową wizytą. Według korespondenta BTV minister nie odniósł żadnych obrażeń, ciężki jest natomiast stan jednego z rannych żołnierzy.

Podczas wizyty w Afganistanie Mładenow, który w środę ma objąć urząd ministra spraw zagranicznych, rozmawiał o skoncentrowaniu wszystkich bułgarskich żołnierzy w jednym miejscu. Obecnie 495-osobowy kontyngent pełni misję w Kandaharze, na lotnisku w Kabulu i w Heracie.

W grudniu 2009 roku rząd bułgarski podjął decyzję o zwiększeniu kontyngentu o 30 osób. Według mediów bułgarskich należy się spodziewać, że do końca bieżącego roku Bułgaria wyśle do sił ISAF dodatkowych 70 wojskowych.

Ewgenia Manołowa (PAP)

man/ az/ ap/

Tagi: minister, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz